Division III Stat Leaders

Boys Swim & Dive

MaxPreps.com

Swimming - 500 Free Individual

Name Grade Time Event
1 Tanner Sheffert Junior 04:44.33 Craig Cummins Invitational
2 Bryce Kirk Senior 04:53.04 PCDS Small Schools Champs
3 Alexander Edquid Senior 04:53.63 Pecan Classic
4 Kyler Tolson Sophomore 04:58.00 Knights Spooktacular
5 Alexander Alexandrovich Sophomore 04:58.12 Croswhite Swim & Dive Invite
6 Alex George Junior 04:58.79 Croswhite Swim & Dive Invite
7 Bennett Russo 04:58.82 PCDS Small Schools Champs
8 Max Castillo Sophomore 05:06.24 Southern Arizona Region Qualifier
9 Oliver Wilmink 05:06.61 PCDS Small Schools Champs
10 Logan Cheng Junior 05:08.28 CUSD City Meet
11 Ryan Stamer Junior 05:08.78 Pecan Classic
12 Dylan George Senior 05:08.84 Croswhite Swim & Dive Invite
13 Daniel Shapiro Senior 05:12.75 Pecan Classic
14 Shlok Chowdhury Freshman 05:15.14 Knights Spooktacular
15 Alain Briggs Sophomore 05:15.53 PCDS Small Schools Champs
16 Tyler Stevenson Junior 05:16.66 PCDS Eagle Invite
17 Justin Kuta Junior 05:16.81 PCDS Small Schools Champs
18 Zachary Duerkop Sophomore 05:19.88 Southern Arizona Region Qualifier
19 Jaden Lines Junior 05:23.67 Knights Spooktacular
20 Adam Habib Freshman 05:24.04 Southern Arizona Region Qualifier
21 Luke Jones Freshman 05:24.60 West Valley Invite
22 Isaac Lambe Junior 05:25.89 Southern Arizona Region Qualifier
23 Caden Li Junior 05:26.67 Knights Spooktacular
24 Ethan Ruhl Senior 05:28.84 Knights Spooktacular
25 William Sierra Senior 05:29.19 TYR High School Classic
26 Peter Hendricks Freshman 05:29.53 Forktoberfest
27 Sidney Thomas Junior 05:30.24 PCDS Eagle Invite
28 Andrew Youssef Freshman 05:30.76 PCDS Last Chance Qualifier
29 Jake Kleinman Junior 05:32.00 Knights Spooktacular
30 Wade Olsson Freshman 05:33.94 TYR High School Classic
31 James Carter Senior 05:33.98 Croswhite Swim & Dive Invite
32 Ryder Hatch Junior 05:34.43 Southern Arizona Region Qualifier
33 Daniel Youssef Senior 05:37.40 PCDS Small Schools Champs
34 Jackson Machamer Freshman 05:37.88 Pecan Classic
35 Edward Hooper Sophomore 05:39.51 PCDS Small Schools Champs
36 Peyton Kowalski Junior 05:40.78 Pecan Classic
37 Sethren Policarpo Sophomore 05:42.26 PCDS Small Schools Champs
38 James Brazdys Junior 05:44.22 HavaStroke
39 Max Fioresi Sophomore 05:46.48 Croswhite Swim & Dive Invite
40 Andrew Pham 05:48.57 PCDS Eagle Invite
41 Benjamin Henninger Sophomore 05:49.32 Southern Arizona Region Qualifier
42 Brayden Bringham Sophomore 05:54.04 Charger Swim/Dive Invite
43 Brent Weiss Senior 05:56.80 PCDS Small Schools Champs
44 Isaac Foushee Junior 05:56.90 PCDS Small Schools Champs
45 Yufan Lin Sophomore 05:58.10 PCDS Small Schools Champs
46 Caed Waks Junior 06:00.38 PCDS Small Schools Champs
47 Logan Bailey Freshman 06:02.55 PCDS Small Schools Champs
48 Gabriel Rodriguez Junior 06:04.48 PCDS Small Schools Champs
49 Roshan Visweswaran Sophomore 06:05.84 CDO Classic
50 Alex Irimia Junior 06:06.08 Southern Arizona Region Qualifier
MaxPreps.com
More stats available at MaxPreps.com