Division II Stat Leaders

Girls Swim & Dive

MaxPreps.com

Swimming - 100 Backstroke Individual

Name Grade Time Event
1 Ellie Horning Junior 00:55.73 SUSD District Meeet
2 Ryley Clark 00:56.71 Brophy/Xavier Invite
3 Camryn Lewis Senior 00:58.51 Brophy/Xavier Invite
4 Emmerson Therrien Junior 00:59.25 Saturday Night Fever
5 Olivia Badaracco Senior 01:00.17 Colorado River Champs
6 Caroline Grimsley Junior 01:00.49 Charger Swim/Dive Invite
7 Elizabeth Smith Junior 01:00.59 West Valley Invite
8 Delany Schain Junior 01:01.80 Best In The West
9 Shea Oenning Freshman 01:02.00 PV Closed District Invite
10 Aubrey Vessells Sophomore 01:02.36 HavaStroke
11 Lilykate Perry Sophomore 01:02.68 Croswhite Swim & Dive Invite
12 Gwyneth Safranek Junior 01:02.93 TYR High School Classic
13 Laura Manley Senior 01:03.00 Southern Arizona Region Qualifier
14 Anya Fox Senior 01:03.44 West Valley Invite
15 Katelynn Kastanes Freshman 01:03.48 West Valley Invite
16 Leah Schultz Sophomore 01:03.77 Forktoberfest
17 Charlotte Wright Sophomore 01:03.78 Best In The West
18 Addison Aguilar 01:03.86 Charger Swim/Dive Invite
19 Kaleea Smith Sophomore 01:04.33 GUHSD District Meet
20 Zoe Ho Sophomore 01:04.79 Brophy/Xavier Invite
21 Chloe Reid Sophomore 01:04.82 PCDS Last Chance Qualifier
22 Emerson Reid Senior 01:05.16 PCDS Last Chance Qualifier
23 Juliana Sahtout Freshman 01:05.19 TYR High School Classic
24 Zoey Switzer Sophomore 01:05.72 CDO Classic
25 Gracie Sheldon Freshman 01:05.83 SUSD District Meeet
26 Molly Roalson Senior 01:06.00 SUSD District Meeet
27 Kaylee Glenn Senior 01:06.44 Knights Spooktacular
28 Ella Kwapich Junior 01:06.71 TYR High School Classic
29 Taylor Grader Junior 01:06.84 CDO Classic
30 Izzy Geiger Freshman 01:06.87 TYR High School Classic
31 Skyler Finical Junior 01:07.12 Southern Arizona Region Qualifier
32 Hailey Magness Freshman 01:07.26 Charger Swim/Dive Invite
33 Kaitlyn Friedman Sophomore 01:07.29 SUSD District Meeet
34 Emma Crysler Sophomore 01:07.38 Craig Cummins Invitational
35 Savannah Phillips Senior 01:07.43 Agua Fria District Invite
36 Gwendolyn Alviar Junior 01:07.65 Southern Arizona Region Qualifier
37 Sydney Evans Junior 01:07.72 CDO Classic
38 Siena Smith Freshman 01:07.92 West Valley Invite
39 Kerri Ewen Sophomore 01:08.03 Desert Mountain Invite
40 Nora Gunderson Freshman 01:08.21 Craig Cummins Invitational
41 Marina Mansell Senior 01:08.30 Southern Arizona Region Qualifier
42 Hailey Helm Senior 01:08.66 Saturday Night Fever
43 Sophia Luensmann Sophomore 01:08.92 PCDS Eagle Invite
44 Ruby Smith Sophomore 01:08.94 CDO Classic
45 Katelynn Janeway Junior 01:09.44 Forktoberfest
46 Elle Colton Sophomore 01:10.66 Charger Swim/Dive Invite
47 Emily Crites Freshman 01:10.74 Charger Swim/Dive Invite
48 Audrey Fierros Freshman 01:11.09 West Valley Invite
49 Lila Smith Senior 01:11.44 CDO Classic
50 Victoria Hill Senior 01:11.53 Saturday Night Fever
MaxPreps.com
More stats available at MaxPreps.com