2A Schedules

Varsity Girls Basketball

531 contests

16 Nov

5:30 pm

Madison Highland Heat
@
St. John Paul II Lions
St. John Paul II Catholic High School Freedom 25-49

16 Nov

6:00 pm

Rock Point Cougars
@
Pinon Eagles
Rock Point High School Freedom 93-19
17 Nov 3:00 pm Holiday Hoops BB Tournament Phoenix Christian Jr./Sr. High School Invitational

19 Nov

9:00 am

Scottsdale Christian Eagles
@
Gilbert Classical Spartans
Phoenix Christian Jr./Sr. High School Invitational 37-23

19 Nov

11:00 am

Phoenix Christian Cougars
@
Scottsdale Christian Eagles
Phoenix Christian Jr./Sr. High School Invitational 51-52

19 Nov

1:00 pm

Gilbert Classical Spartans
@
Phoenix Christian Cougars
Phoenix Christian Jr./Sr. High School Invitational 39-47

17 Nov

5:30 pm

Kingman Bulldogs
@
Kingman Academy Tigers
Kingman Academy High School Freedom 50-57

17 Nov

5:30 pm

NFL Yet HS and JH Eagles
@
Leading Edge Academy - Gilbert Spartans
Leading Edge Academy - Gilbert Freedom 7-56 Box

17 Nov

5:30 pm

Page Sand Devils
@
Northland Prep Spartans
Northland Preparatory Academy Freedom 56-33 Box

17 Nov

5:30 pm

Globe Tigers
@
Willcox Cowboys/Cowgirls
Willcox High School Freedom 30-35

17 Nov

6:00 pm

Sedona Red Rock Scorpions
@
Monument Valley Mustangs
Monument Valley High School Freedom 46-47 Box

18 Nov

4:00 pm

Williams Vikings
@
Mohave Accelerated Patriots
Mohave Accelerated Learning Center Freedom 40-35 Box

18 Nov

4:00 pm

Duncan Wildkats
@
Tombstone Yellow Jackets
Tombstone High School Freedom 15-36 Box

18 Nov

5:30 pm

Kingman Academy Tigers
@
Madison Highland Heat
PHHacility Freedom 48-25

19 Nov

1:30 pm

Pinon Eagles
@
Show Low Cougars
Show Low High School Freedom 13-60 Box

19 Nov

2:30 pm

BASIS Phoenix Firebirds
@
Basis Flagstaff Yetis
BASIS School Flagstaff Freedom 36-11

21 Nov

5:30 pm

Heritage Academy Laveen Heroes
@
Gilbert Classical Spartans
Gilbert Classical Academy Freedom 10-45

21 Nov

5:30 pm

Camp Verde Cowboys
@
Glendale Prep Griffins
Glendale Preparatory Academy Freedom 23-48

21 Nov

5:30 pm

Mountainside Wolves
@
Mayer Wildcats
Mayer High School Freedom 33-38 Box

21 Nov

5:30 pm

San Carlos Braves
@
Morenci Wildcats
Morenci Jr./Sr. High School Freedom 82-38

21 Nov

5:30 pm

Madison Highland Heat
@
NFL Yet HS and JH Eagles
NFL YET College Preparatory Freedom 37-30

21 Nov

5:30 pm

Cicero Prep Centurions
@
Tempe Prep Knights
Tempe Prep Gymnasium Freedom 14-38

21 Nov

6:00 pm

Trivium Prep Crimson Knights
@
Scottsdale Prep Spartans
Scottsdale Preparatory Academy Freedom 21-23

22 Nov

4:30 pm

BASIS Phoenix Firebirds
@
PDSD Roadrunners
Phoenix Day School for the Deaf Freedom 72-24 Box

22 Nov

5:30 pm

San Tan Charter Roadrunners
@
Highland Prep Honey Badgers
Highland Prep Freedom 25-46

22 Nov

5:30 pm

Madison Highland Heat
@
Sequoia Pathway Pumas
Sequoia Pathway Freedom 56-42 Box

22 Nov

6:00 pm

ALA - West Foothills Guardians
@
Leading Edge Academy - Gilbert Spartans
Leading Edge Academy - Gilbert Freedom 15-70 Box

22 Nov

6:00 pm

Monument Valley Mustangs
@
Valley (Sanders) Pirate
Valley High School (Sanders) Freedom 59-38
25 Nov 8:00 am Epic Tourneys Black Friday Invite Mesquite High School Invitational

25 Nov

10:00 am

Mesquite Wildcats
@
Vista Grande Spartans
Mesquite High School Invitational 101-21 Box

25 Nov

10:00 am

ALA - QC Patriots
@
Sierra Linda Bulldogs
Mesquite High School Invitational

25 Nov

10:30 am

Sequoia Pathway Pumas
@
Madison Highland Heat
Arete Preparatory Academy Invitational 18-19 Box

25 Nov

11:30 am

Window Rock Fighting Scouts
@
West Point Dragons
Mesquite High School Invitational 44-23 Box

25 Nov

11:30 am

Pusch Ridge Lions
@
Rio Rico Hawks
Mesquite High School Invitational 51-26 Box

25 Nov

12:00 pm

Arete Prep Chargers
@
Glendale Prep Griffins
Arete Preparatory Academy Invitational 44-28

25 Nov

1:00 pm

Sierra Linda Bulldogs
@
Saguaro Sabercats
Mesquite High School Invitational

25 Nov

1:00 pm

ALA - Gilbert North Eagles
@
Benjamin Franklin Chargers
Mesquite High School Invitational 40-10 Box

25 Nov

1:30 pm

San Tan Charter Roadrunners
@
Madison Highland Heat
Arete Preparatory Academy Invitational 15-33 Box

25 Nov

2:30 pm

Gilbert Christian Knights
@
Tuba City Warriors
Mesquite High School Invitational

25 Nov

2:30 pm

St. John Paul II Lions
@
Chandler Prep Titans
Mesquite High School Invitational

25 Nov

3:00 pm

Glendale Prep Griffins
@
Sequoia Pathway Pumas
Arete Preparatory Academy Invitational 50-4

25 Nov

4:00 pm

Window Rock Fighting Scouts
@
Vista Grande Spartans
Mesquite High School Invitational 70-32 Box

25 Nov

4:00 pm

Saguaro Sabercats
@
Agua Fria Owls
Mesquite High School Invitational 53-41 Box

25 Nov

4:30 pm

Benjamin Franklin Chargers
@
San Tan Charter Roadrunners
Arete Preparatory Academy Invitational 45-3 Box

25 Nov

5:30 pm

ALA - QC Patriots
@
Tuba City Warriors
Mesquite High School Invitational

25 Nov

5:30 pm

Gilbert Christian Knights
@
Pusch Ridge Lions
Mesquite High School Invitational 50-47 Box

25 Nov

6:00 pm

Chandler Prep Titans
@
ALA - Gilbert North Eagles
Arete Preparatory Academy Invitational 29-39 Box

25 Nov

7:00 pm

Mesquite Wildcats
@
Rio Rico Hawks
Mesquite High School Invitational 73-13 Box

25 Nov

7:00 pm

West Point Dragons
@
Agua Fria Owls
Mesquite High School Invitational 36-27 Box

25 Nov

7:30 pm

Arete Prep Chargers
@
St. John Paul II Lions
Arete Preparatory Academy Invitational

26 Nov

9:00 am

Chandler Prep Titans
@
San Tan Charter Roadrunners
Arete Preparatory Academy Invitational 31-11

26 Nov

9:00 am

Mesquite Wildcats
@
Pusch Ridge Lions
Mesquite High School Invitational 61-35 Box

26 Nov

9:00 am

Gilbert Christian Knights
@
ALA - QC Patriots
Mesquite High School Invitational

26 Nov

10:30 am

Arete Prep Chargers
@
ALA - Gilbert North Eagles
Arete Preparatory Academy Invitational

26 Nov

10:30 am

Window Rock Fighting Scouts
@
Rio Rico Hawks
Mesquite High School Invitational 38-33 Box

26 Nov

10:30 am

West Point Dragons
@
Sierra Linda Bulldogs
Mesquite High School Invitational

26 Nov

12:00 pm

ALA - Gilbert North Eagles
@
Glendale Prep Griffins
Arete Preparatory Academy Invitational 31-33 Box

26 Nov

12:00 pm

Tuba City Warriors
@
Saguaro Sabercats
Mesquite High School Invitational 48-54 Box

26 Nov

12:00 pm

Benjamin Franklin Chargers
@
Madison Highland Heat
Mesquite High School Invitational 43-27 Box

26 Nov

1:30 pm

Sequoia Pathway Pumas
@
St. John Paul II Lions
Arete Preparatory Academy Invitational

26 Nov

1:30 pm

Window Rock Fighting Scouts
@
Pusch Ridge Lions
Mesquite High School Invitational 52-43 Box

26 Nov

1:30 pm

Agua Fria Owls
@
Vista Grande Spartans
Mesquite High School Invitational 43-19 Box

26 Nov

3:00 pm

Madison Highland Heat
@
Chandler Prep Titans
Arete Preparatory Academy Invitational 19-48 Box

26 Nov

3:00 pm

Tuba City Warriors
@
West Point Dragons
Mesquite High School Invitational 48-32 Box

26 Nov

3:00 pm

Saguaro Sabercats
@
ALA - QC Patriots
Mesquite High School Invitational 68-39 Box

26 Nov

4:30 pm

Glendale Prep Griffins
@
St. John Paul II Lions
Arete Preparatory Academy Invitational 43-17

26 Nov

4:30 pm

Agua Fria Owls
@
Rio Rico Hawks
Mesquite High School Invitational 46-37 Box

26 Nov

4:30 pm

Vista Grande Spartans
@
Sierra Linda Bulldogs
Mesquite High School Invitational

26 Nov

6:00 pm

Sequoia Pathway Pumas
@
Arete Prep Chargers
Arete Preparatory Academy Invitational

26 Nov

6:00 pm

Gilbert Christian Knights
@
Mesquite Wildcats
Mesquite High School Invitational 37-63 Box

28 Nov

5:30 pm

Santa Cruz Valley Dust Devil
@
Cicero Prep Centurions
Cicero Preparatory Academy Freedom 57-24

28 Nov

5:30 pm

Sedona Red Rock Scorpions
@
Grand Canyon Phantoms
Grand Canyon Freedom 67-14

28 Nov

5:30 pm

Rancho Solano Prep Mustangs
@
Horizon Honors Eagles
Horizon Honors High School Freedom 38-69 Box

28 Nov

5:30 pm

Many Farms Lobos
@
Rock Point Cougars
Rock Point High School Freedom 32-70

28 Nov

5:30 pm

Sequoia Charter Stallions
@
Sequoia Pathway Pumas
Sequoia Pathway Freedom Cancelled

28 Nov

5:30 pm

Morenci Wildcats
@
St. David Tigers
St. David Freedom 28-65 Box

28 Nov

6:00 pm

Ganado Hornets
@
Pinon Eagles
Pinon High School Freedom 62-30

28 Nov

6:00 pm

Valley (Sanders) Pirate
@
Red Mesa Redskins
Red Mesa High School Freedom 54-47 Box

28 Nov

6:00 pm

Safford Bulldogs
@
Round Valley Elks
Round Valley Dome Freedom 49-58

28 Nov

7:00 pm

San Miguel Vipers
@
Tombstone Yellow Jackets
Tombstone High School Freedom Cancelled

28 Nov

7:00 pm

Gilbert Classical Spartans
@
Veritas Prep Falcons
Veritas Preparatory Academy Freedom 32-31

29 Nov

5:30 pm

Lincoln Prep Lightning
@
Chandler Prep Titans
Chandler Preparatory Academy Freedom 28-34

29 Nov

5:30 pm

Phoenix Country Day Eagles
@
Heritage Academy Laveen Heroes
Heritage Academy Laveen Freedom 89-4

29 Nov

5:30 pm

St. John Paul II Lions
@
Highland Prep Honey Badgers
Highland Prep Freedom 34-30

29 Nov

5:30 pm

Madison Highland Heat
@
Leading Edge Academy - Gilbert Spartans
Leading Edge Academy - Gilbert Freedom 9-76 Box

29 Nov

5:30 pm

Hayden Lobos
@
Miami Vandals
Miami High School Freedom 8-83 Box

29 Nov

5:30 pm

River Valley Dust Devils
@
Mohave Accelerated Patriots
Mohave Accelerated Learning Center Freedom 5-48

29 Nov

5:30 pm

Camp Verde Cowboys
@
Northland Prep Spartans
Northland Preparatory Academy Freedom 29-48

29 Nov

5:30 pm

Kingman Academy Tigers
@
Parker Broncs
Parker High School Freedom 24-48

29 Nov

5:30 pm

Benson Bobcats
@
Ray Bearcats
Ray High School Freedom 52-11

29 Nov

5:30 pm

Willcox Cowboys/Cowgirls
@
San Carlos Braves
San Carlos High School Freedom 18-71

29 Nov

5:30 pm

Thatcher Eagles
@
San Tan Charter Roadrunners
San Tan Charter High School Freedom 88-6

29 Nov

5:30 pm

Horizon Honors Eagles
@
Scottsdale Prep Spartans
Scottsdale Preparatory Academy Freedom 53-31 Box