Division I Schedules

Varsity Boys Cross Country

34 contests

28 Aug 5:30 pm Somerton, Yuma & Cibola West Wetlands Park Freedom
28 Aug 5:30 pm Kofa, San Luis & Gila Ridge Gila Ridge High School Section
31 Aug 2:00 pm Chandler Invite Tumbleweed Park Invitational
04 Sep 2:00 pm Barry Goldwater, Moon Valley, Westview & 1 more Apollo High School Freedom
04 Sep 5:30 pm Cibola, Yuma & San Luis San Luis High School Freedom
07 Sep 6:30 am Happy Valley Invitational Skunk Creek Landfill Invitational
11 Sep 2:00 pm Carl Hayden, Millennium, Shadow Ridge & 1 more Apollo High School Freedom
11 Sep 2:00 pm Mesa, Mountain View, Mesa & Basha Basha High School Freedom
11 Sep 2:00 pm Dobson, Higley & Desert Ridge Desert Ridge High School Freedom
11 Sep 2:00 pm Hamilton, Westwood & Gilbert Gilbert High School Freedom
11 Sep 2:00 pm Sunnyslope, Valley Vista & Tolleson Union Tolleson High School Section
11 Sep 5:30 pm Kofa, Somerton & Cibola West Wetlands Park Freedom
13 Sep 7:00 am Ojo Rojo Invite Tumbleweed Park Invitational
14 Sep 8:00 am Los Mezquites Kennedy Park Invitational
18 Sep 2:00 pm Carl Hayden, Higley & Camelback Camelback High School Freedom
18 Sep 2:00 pm Millennium, Valley Vista & Liberty Liberty High School Freedom
18 Sep 2:00 pm Tolleson Union, West Point & Shadow Ridge Shadow Ridge High School Section
18 Sep 4:00 pm Westwood & Dobson Dobson High School Section
18 Sep 4:00 pm Cibola, Yuma & Kofa Kofa High School Freedom
18 Sep 4:00 pm Sunnyside & Marana Marana High School Freedom
18 Sep 4:00 pm Canyon Del Oro, Palo Verde Magnet & Rincon/University Rincon High School Freedom
18 Sep 4:00 pm Gila Ridge, Somerton & San Luis San Luis High School Freedom
25 Sep 4:00 pm Cholla & Sunnyside Kennedy Park Freedom
25 Sep 4:00 pm Marana & Tucson Quincie Douglas Park Section
02 Oct 4:00 pm Cibola, Yuma & Gila Ridge Gila Ridge High School Freedom
02 Oct 4:00 pm Flowing Wells, Palo Verde Magnet & Rincon/University Rincon High School Freedom
02 Oct 4:00 pm Catalina Foothills & Tucson Quincie Douglas Park Freedom
09 Oct 4:00 pm Gila Ridge, San Luis & Kofa Kofa High School Section
16 Oct 4:00 pm Cibola, Kofa, San Luis & 3 more Gila Ridge High School Freedom
16 Oct 4:00 pm Douglas, Palo Verde Magnet & Rincon/University Rincon High School Freedom
16 Oct 4:00 pm Nogales & Sunnyside Kennedy Park Freedom
16 Oct 4:00 pm TUHSD XC Championships Glendale Heroes Regional Park Invitational
18 Oct 4:00 pm DVUSD District Championships Skunk Creek Landfill Invitational
23 Oct 4:00 pm Desert View & Sunnyside Kennedy Park Freedom