3A Schedules

Varsity Girls Soccer

395 contests

21 Nov

4:00 pm

Heritage Academy Laveen Heroes
@
Highland Prep Honey Badgers
Highland Prep Freedom 2-1

21 Nov

5:30 pm

San Tan Charter Roadrunners
@
Gilbert Classical Spartans
Gilbert Classical Academy Freedom Cancelled

22 Nov

4:00 pm

Catalina Trojans
@
Andrada Polytechnic Mavericks
Andrada Polytechnic High School Freedom 2-1

22 Nov

4:00 pm

NFL Yet HS and JH Eagles
@
Highland Prep Honey Badgers
Highland Prep Freedom 0-1

28 Nov

4:00 pm

Gilbert Christian Knights
@
Bourgade Catholic Golden Eagles
Bourgade Catholic High School Freedom 8-1

28 Nov

4:00 pm

Coolidge Bears
@
Crismon Rattlers
Crismon High School Freedom 2-5

28 Nov

4:00 pm

St. John Paul II Lions
@
Kingman Bulldogs
Kingman High School Freedom 4-2

28 Nov

4:00 pm

Parker Broncs
@
River Valley Dust Devils
Anderson Auto Group Fieldhouse Freedom 0-13

28 Nov

4:00 pm

Anthem Prep Eagles
@
Scottsdale Prep Spartans
Scottsdale Preparatory Academy Freedom 1-17

29 Nov

4:00 pm

Gilbert Classical Spartans
@
Rancho Solano Prep Mustangs
Rancho Solano Preparatory School Region 5-0

30 Nov

4:00 pm

Trivium Prep Crimson Knights
@
ALA - West Foothills Guardians
American Leadership Academy - West Foothills Freedom 1-2

30 Nov

4:00 pm

Thatcher Eagles
@
Douglas Bulldogs
Douglas High School Freedom 4-1

30 Nov

4:00 pm

Benjamin Franklin Chargers
@
Fountain Hills Falcons
Fountain Hills High School Freedom 6-0

30 Nov

4:00 pm

Madison Highland Heat
@
Glendale Prep Griffins
Glendale Preparatory Academy Freedom 0-9

30 Nov

4:00 pm

Scottsdale Prep Spartans
@
Heritage Academy Laveen Heroes
Heritage Academy Laveen Freedom 7-0

30 Nov

4:00 pm

ALA - Anthem South Titans
@
Phoenix Country Day Eagles
Phoenix Country Day School Freedom Cancelled

30 Nov

4:00 pm

Chandler Prep Titans
@
St. John Paul II Lions
St. John Paul II Catholic High School Freedom 1-0

30 Nov

5:00 pm

Yuma Catholic Shamrocks
@
River Valley Dust Devils
Anderson Auto Group Fieldhouse Freedom 2-1

30 Nov

6:00 pm

San Tan Charter Roadrunners
@
Lincoln Prep Lightning
Lincoln Preparatory Academy Freedom Cancelled

30 Nov

6:00 pm

Odyssey Institute Minotaurs
@
Northwest Christian Crusaders
Northwest Christian High Freedom 0-4

30 Nov

6:00 pm

Empire Ravens
@
Santa Cruz Valley Dust Devil
Santa Cruz Valley Union High School Freedom 11-0

30 Nov

6:00 pm

Andrada Polytechnic Mavericks
@
Sunnyside Blue Devils
Sunnyside High School Freedom 0-8
01 Dec 4:00 pm Battle of Ironwood Combs High School Invitational

01 Dec

3:00 pm

Crismon Rattlers
@
Kingman Bulldogs
Combs High School Invitational 5-1

01 Dec

3:00 pm

Apache Junction Prospectors
@
West Point Dragons
Combs High School Invitational 1-1

01 Dec

4:00 pm

Agua Fria Owls
@
ALA - Ironwood Warriors
American Leadership Academy – Ironwood Invitational 0-2

01 Dec

4:20 pm

ALA - West Foothills Guardians
@
Casa Grande Cougars
Combs High School Invitational 4-3

01 Dec

4:20 pm

Valley Christian Trojans
@
Florence Gophers
Combs High School Invitational 3-2

01 Dec

5:20 pm

Tempe Prep Knights
@
Poston Butte Broncos
American Leadership Academy – Ironwood Invitational 0-0

01 Dec

5:40 pm

Apache Junction Prospectors
@
NFL Yet HS and JH Eagles
Combs High School Invitational 4-2

01 Dec

6:40 pm

Agua Fria Owls
@
Heritage Academy Laveen Heroes
American Leadership Academy – Ironwood Invitational 1-1

01 Dec

7:20 pm

San Tan Foothills Sabercats
@
Combs Coyotes
Combs High School Invitational 0-4

01 Dec

8:00 pm

Coolidge Bears
@
ALA - Ironwood Warriors
American Leadership Academy – Ironwood Invitational 5-2

01 Dec

8:30 pm

Florence Gophers
@
ALA - West Foothills Guardians
Combs High School Invitational 1-4

02 Dec

1:00 pm

Heritage Academy Laveen Heroes
@
Coolidge Bears
American Leadership Academy – Ironwood Invitational 3-3

02 Dec

1:00 pm

Poston Butte Broncos
@
Rio Rico Hawks
American Leadership Academy – Ironwood Invitational 2-0

02 Dec

1:00 pm

Valley Christian Trojans
@
Casa Grande Cougars
Combs High School Invitational 1-0

02 Dec

1:00 pm

San Tan Foothills Sabercats
@
Kingman Bulldogs
Combs High School Invitational 1-4

02 Dec

2:20 pm

NFL Yet HS and JH Eagles
@
West Point Dragons
Combs High School Invitational 0-4

02 Dec

2:20 pm

Skyline Coyotes
@
Apache Junction Prospectors
Combs High School Invitational 3-0

02 Dec

2:20 pm

Tempe Prep Knights
@
Mingus Union Marauders
American Leadership Academy – Ironwood Invitational 0-1

02 Dec

3:30 pm

Combs Coyotes
@
Crismon Rattlers
Combs High School Invitational 0-3

02 Dec

3:30 pm

Valley Christian Trojans
@
ALA - West Foothills Guardians
Combs High School Invitational 2-1

02 Dec

4:00 pm

Coolidge Bears
@
Agua Fria Owls
American Leadership Academy – Ironwood Invitational 10-0

02 Dec

4:00 pm

ALA - Ironwood Warriors
@
Heritage Academy Laveen Heroes
American Leadership Academy – Ironwood Invitational 1-0

02 Dec

4:40 pm

NFL Yet HS and JH Eagles
@
Skyline Coyotes
Combs High School Invitational 0-1 by Forfeit

02 Dec

4:40 pm

Casa Grande Cougars
@
Florence Gophers
Combs High School Invitational 3-0

02 Dec

5:20 pm

Mingus Union Marauders
@
Poston Butte Broncos
American Leadership Academy – Ironwood Invitational 3-2

02 Dec

5:50 pm

Crismon Rattlers
@
San Tan Foothills Sabercats
Combs High School Invitational 5-0

02 Dec

7:00 pm

Kingman Bulldogs
@
Combs Coyotes
Combs High School Invitational 1-5

02 Dec

7:00 pm

Rio Rico Hawks
@
Tempe Prep Knights
American Leadership Academy – Ironwood Invitational 2-0

03 Dec

8:00 am

West Point Dragons
@
Skyline Coyotes
Combs High School Invitational

03 Dec

8:00 am

Rio Rico Hawks
@
Mingus Union Marauders
Combs High School Invitational

03 Dec

10:00 am

ALA - West Foothills Guardians
@
Valley Christian Trojans
Combs High School Invitational 2-4

03 Dec

10:00 am

Crismon Rattlers
@
Combs Coyotes
Combs High School Invitational 5-1

03 Dec

10:00 am

ALA - Ironwood Warriors
@
Coolidge Bears
American Leadership Academy – Ironwood Invitational 1-3

03 Dec

10:00 am

West Point Dragons
@
Rio Rico Hawks
American Leadership Academy – Ironwood Invitational 3-1

03 Dec

1:00 pm

West Point Dragons
@
Valley Christian Trojans
American Leadership Academy – Ironwood Invitational 3-0

03 Dec

1:00 pm

Coolidge Bears
@
Crismon Rattlers
American Leadership Academy – Ironwood Invitational 0-0

03 Dec

3:00 pm

West Point Dragons
@
Coolidge Bears
American Leadership Academy – Ironwood Invitational 2-2

02 Dec

4:00 pm

Highland Prep Honey Badgers
@
Glendale Prep Griffins
Glendale Preparatory Academy Freedom 0-11

02 Dec

5:00 pm

Palo Verde Magnet Titans
@
Globe Tigers
Globe High School Freedom 5-3

02 Dec

6:00 pm

Phoenix Country Day Eagles
@
Chandler Prep Titans
Chandler Preparatory Academy Freedom 4-1

05 Dec

4:00 pm

Veritas Prep Falcons
@
Northwest Christian Crusaders
Northwest Christian High Freedom 3-0

05 Dec

4:00 pm

Horizon Honors Eagles
@
Phoenix Country Day Eagles
Phoenix Country Day School Freedom 1-7

05 Dec

5:00 pm

Anthem Prep Eagles
@
Arete Prep Chargers
Arete Preparatory Academy Freedom Cancelled

05 Dec

5:00 pm

Mica Mountain
@
Empire Ravens
Empire High School Freedom 2-4

05 Dec

6:00 pm

San Tan Foothills Sabercats
@
Odyssey Institute Minotaurs
The Odyssey for Advanced and International Studies Freedom 1-4

06 Dec

3:30 pm

Fountain Hills Falcons
@
Gilbert Classical Spartans
Gilbert Classical Academy Freedom 0-9

06 Dec

4:00 pm

Santa Cruz Valley Dust Devil
@
Coolidge Bears
Coolidge High School Freedom 0-10

06 Dec

4:00 pm

Trivium Prep Crimson Knights
@
Rancho Solano Prep Mustangs
Rancho Solano Preparatory School Freedom 2-2

06 Dec

4:00 pm

Palo Verde Valley (CA) (Blythe CA)
@
River Valley Dust Devils
Anderson Auto Group Fieldhouse Freedom 2-2

06 Dec

4:00 pm

Madison Highland Heat
@
Valley Christian Trojans
Valley Christian High School Freedom 0-6

06 Dec

4:00 pm

Florence Gophers
@
Wickenburg Wranglers
Wickenburg High School Freedom 2-6

06 Dec

5:00 pm

ALA - Anthem South Titans
@
Chandler Prep Titans
Chandler Preparatory Academy Freedom Cancelled

06 Dec

6:00 pm

Yuma Catholic Shamrocks
@
Brawley (CA) (Brawley CA)
Brawley (CA) (Brawley CA) Freedom 1-2

06 Dec

6:00 pm

Scottsdale Christian Eagles
@
Gilbert Christian Knights
Gilbert Christian High School Freedom 4-7

06 Dec

6:00 pm

Catalina Trojans
@
Palo Verde Magnet Titans
Palo Verde High Magnet School Freedom 0-2

06 Dec

6:00 pm

ALA - Ironwood Warriors
@
Pusch Ridge Lions
Pusch Ridge Christian Academy Freedom 0-5

06 Dec

6:00 pm

Thatcher Eagles
@
Sabino Sabercats
Sabino High School Freedom 1-2

06 Dec

6:00 pm

Safford Bulldogs
@
Tanque Verde Hawks
Tanque Verde High School Freedom 8-0

07 Dec

4:00 pm

Lincoln Prep Lightning
@
ALA - Anthem South Titans
American Leadership Academy - Anthem Freedom Cancelled

07 Dec

4:00 pm

Veritas Prep Falcons
@
Benjamin Franklin Chargers
Benjamin Franklin High School Freedom 1-4

07 Dec

4:00 pm

BASIS Phoenix Firebirds
@
Bourgade Catholic Golden Eagles
Bourgade Catholic High School Freedom 9-1

07 Dec

4:00 pm

Arete Prep Chargers
@
Trivium Prep Crimson Knights
Trivium Preparatory Academy Freedom 1-3 Box

07 Dec

5:00 pm

Andrada Polytechnic Mavericks
@
Mica Mountain
Mica Mountain High School Freedom 0-13

07 Dec

6:00 pm

NFL Yet HS and JH Eagles
@
Crismon Rattlers
Crismon High School Freedom 0-8