2A Schedules

Varsity Girls Volleyball

503 contests

24 Aug

5:00 pm

Gilbert Classical Spartans
@
San Tan Charter Roadrunners
San Tan Charter High School Region 3-0 Box

25 Aug

6:00 pm

Willcox Cowboys/Cowgirls
@
Douglas Bulldogs
Douglas High School Freedom 3-1 Box

25 Aug

6:00 pm

Highland Prep Honey Badgers
@
Northland Prep Spartans
Northland Preparatory Academy Region 0-3 25-14, 25-14, 25-18 Box

25 Aug

6:00 pm

Fort Thomas Apaches
@
San Carlos Braves
San Carlos High School Freedom 3-1 25-16, 14-25, 25-17, 25-8 Box

25 Aug

6:00 pm

Kingman Academy Tigers
@
Sedona Red Rock Scorpions
Sedona Red Rock Freedom 3-0 Box

26 Aug

5:00 pm

Gilbert Classical Spartans
@
Lincoln Prep Lightning
Lincoln Preparatory Academy Freedom 3-1 21-25, 25-19, 25-15, 25-20 Box

26 Aug

6:00 pm

The Gregory School Hawks
@
NFL Yet HS and JH Eagles
NFL YET College Preparatory Freedom 3-2

26 Aug

6:00 pm

Chino Valley Cougars
@
Sedona Red Rock Scorpions
Sedona Red Rock Freedom 3-2 Box

27 Aug

3:00 pm

Pima Roughriders
@
Show Low Cougars
Show Low High School Freedom 0-3 Box

29 Aug

5:00 pm

Hopi Bruins
@
Rock Point Cougars
Rock Point High School Freedom 0-3 Box

29 Aug

5:30 pm

Northland Prep Spartans
@
Holbrook Roadrunners
Holbrook High School Freedom 1-3 15-25, 25-20, 25-10, 25-10 Box

29 Aug

6:00 pm

Valley Union Blue Devils
@
Bisbee Pumas
Bisbee High School Freedom 3-0 25-11, 25-14, 25-18 Box

29 Aug

6:00 pm

St. Augustine Wolves
@
Desert Christian Eagles
Desert Christian High School Freedom 3-2 26-24, 11-25, 26-24, 19-25, 15-10 Box

29 Aug

6:00 pm

Gilbert Classical Spartans
@
Heritage Academy Laveen Heroes
Heritage Academy Laveen Freedom 3-0 25-20, 25-15, 25-17 Box

29 Aug

6:00 pm

NFL Yet HS and JH Eagles
@
Miami Vandals
Miami High School Freedom 1-3 25-18, 20-25, 25-11, 25-19 Box

29 Aug

6:00 pm

Globe Tigers
@
Morenci Wildcats
Morenci Jr./Sr. High School Freedom 1-3 19-25, 25-23, 25-17, 25-23 Box

29 Aug

6:00 pm

Camp Verde Cowboys
@
Sedona Red Rock Scorpions
Sedona Red Rock Freedom 3-0 Box

29 Aug

6:00 pm

ALA - Anthem South Titans
@
Sequoia Pathway Pumas
Sequoia Pathway Freedom 0-3

29 Aug

6:00 pm

Highland Prep Honey Badgers
@
St. John Paul II Lions
St. John Paul II Catholic High School Freedom 0-3 Box

29 Aug

6:00 pm

St. David Tigers
@
Willcox Cowboys/Cowgirls
Willcox High School Freedom 3-1 25-23, 25-18, 15-25, 25-17 Box

30 Aug

5:00 pm

Laughlin (NV)
@
Mohave Accelerated Patriots
Mohave Accelerated Learning Center Freedom 1-3 Box

30 Aug

6:00 pm

Tempe Prep Knights
@
Arete Prep Chargers
Arete Preparatory Academy Freedom 3-1 21-25, 25-23, 25-21, 25-23 Box

30 Aug

6:00 pm

St. John Paul II Lions
@
Bourgade Catholic Golden Eagles
Bourgade Catholic High School Freedom 3-0 Box

30 Aug

6:00 pm

Lincoln Prep Lightning
@
Chandler Prep Titans
Chandler Preparatory Academy Freedom 0-3 25-13, 25-13, 25-15 Box

30 Aug

6:00 pm

North Pointe Prep Falcons
@
Leading Edge Academy - Gilbert Spartans
Leading Edge Academy - Gilbert Freedom 0-3 Box

30 Aug

6:00 pm

Cicero Prep Centurions
@
Rancho Solano Prep Mustangs
Rancho Solano Preparatory School Freedom 0-3 25-17, 25-13, 25-23 Box

30 Aug

6:00 pm

Benjamin Franklin Chargers
@
San Tan Charter Roadrunners
San Tan Charter High School Freedom 3-1 Box

30 Aug

6:00 pm

San Carlos Braves
@
Santa Cruz Valley Dust Devil
Santa Cruz Valley Union High School Freedom 2-3 Box

30 Aug

6:00 pm

Horizon Honors Eagles
@
Scottsdale Prep Spartans
Scottsdale Preparatory Academy Freedom 3-2 25-18, 17-25, 25-23, 21-25, 15-11 Box

30 Aug

6:00 pm

St. David Tigers
@
Tombstone Yellow Jackets
Tombstone High School Freedom 3-0 25-18, 25-22, 25-19 Box

30 Aug

6:00 pm

Phoenix Country Day Eagles
@
Trivium Prep Crimson Knights
Trivium Preparatory Academy Freedom 3-1 Box

30 Aug

6:00 pm

Rehoboth Christian (NM)
@
Valley (Sanders) Pirate
Valley High School (Sanders) Freedom 1-3 25-15, 19-25, 25-6, 25-20 Box

30 Aug

6:00 pm

Parker Broncs
@
Veritas Prep Falcons
Veritas Preparatory Academy Freedom 3-1 25-24, 21-25, 29-27, 25-21 Box

30 Aug

6:30 pm

Alchesay Falcons
@
St. Johns Redskins
St. Johns High School Freedom 1-3 Box

31 Aug

5:00 pm

Hopi Bruins
@
Ganado Hornets
Ganado High School Freedom 0-3 26-24, 25-13, 25-10 Box

31 Aug

5:00 pm

Cicero Prep Centurions
@
Phoenix Country Day Eagles
Phoenix Country Day School Freedom 1-3 25-19, 25-14, 21-25, 25-12 Box

31 Aug

6:00 pm

Madison Highland Heat
@
Highland Prep Honey Badgers
Highland Prep Freedom 0-3 25-14, 25-23, 25-14 Box

31 Aug

6:00 pm

ALA - Anthem South Titans
@
Miami Vandals
Miami High School Freedom 0-3 25-12, 25-7, 25-6

31 Aug

6:00 pm

Tuba City Warriors
@
Northland Prep Spartans
Northland Preparatory Academy Freedom 3-2 21-25, 25-22, 19-25, 25-18, 15-9 Box

31 Aug

6:00 pm

Joseph City Wildcats
@
Round Valley Elks
Round Valley Dome Freedom 3-0 Box

31 Aug

6:00 pm

Alchesay Falcons
@
San Carlos Braves
San Carlos High School Freedom 3-0 25-14, 25-13, 25-14 Box

31 Aug

6:00 pm

Santa Rita Eagles
@
St. Augustine Wolves
St. Augustine Catholic High School Freedom 0-3 25-8, 25-3, 25-13 Box

01 Sep

5:00 pm

Highland Prep Honey Badgers
@
Gilbert Classical Spartans
Gilbert Classical Academy Freedom 0-3 25-17, 25-15, 25-15 Box

01 Sep

5:00 pm

Veritas Prep Falcons
@
Horizon Honors Eagles
Horizon Honors High School Freedom 3-0 Box

01 Sep

5:00 pm

Mohave Accelerated Patriots
@
Kingman Bulldogs
Kingman High School Freedom 3-0 Box

01 Sep

5:00 pm

Sequoia Charter Stallions
@
Leading Edge Academy - Gilbert Spartans
Leading Edge Academy - Gilbert Freedom 0-3

01 Sep

6:00 pm

North Pointe Prep Falcons
@
ALA - West Foothills Guardians
American Leadership Academy - West Foothills Freedom 0-3 25-17, 25-7, 25-15

01 Sep

6:00 pm

Chandler Prep Titans
@
Arete Prep Chargers
Arete Preparatory Academy Freedom 3-0 25-7, 25-8, 25-17 Box

01 Sep

6:00 pm

Tonopah Valley The Phoenix
@
Arizona Lutheran Coyotes
Arizona Lutheran Academy Freedom 0-3 Box

01 Sep

6:00 pm

Parker Broncs
@
Kingman Academy Tigers
Kingman Academy High School Freedom 0-3 25-18, 25-20, 25-14 Box