1 |
55.28
|
Lea Spindell
|
Jr
|
East Valley Qualifier
April 28, 2023
|
1st
|
2 |
55.71
|
Jasmine Haskell
|
Sr
|
The Ron Smith Classic
April 1, 2023
|
1st
|
3 |
57.72
|
J'neya Hill
|
Sr
|
Paradise Valley District Meet
April 19, 2023
|
1st
|
4 |
58.60
|
Mirellys Nieves
|
Jr
|
The Arizona Open
April 1, 2023
|
1st
|
5 |
58.78
|
Naomi Malone
|
Jr
|
Rattler Booster
March 11, 2023
|
3rd
|
6 |
59.28
|
Brooke Nordman
|
Sr
|
Hohokam Invitational
April 14, 2023
|
3rd
|
7 |
59.81
|
Shakena Pleasant
|
Jr
|
Tempe City Meet
April 18-20, 2023
|
1st
|
8 |
59.91
|
Taylor Chantler
|
So
|
Northeast Valley Championships
April 26-28, 2023
|
4th
|
9 |
59.97
|
Makenzie Jones
|
So
|
Agua Fria District Championship
April 18, 2023
|
1st
|
10 |
59.98
|
Landen LeBlond
|
Jr
|
The Ron Smith Classic
April 1, 2023
|
4th
|
11 |
1:00.01
|
Makayla Olson
|
So
|
Hal Anders Invitational
April 8, 2023
|
2nd
|
12 |
1:00.26
|
Jaleah Blume
|
Fr
|
Becky Matthews Underclassman Showcase/Last Chance Invitational
April 26, 2023
|
2nd
|
13 |
1:00.29
|
Saniya Jones
|
So
|
8th Annual Joe Brady Memorial Marana Invitational
April 7, 2023
|
2nd
|
14 |
1:00.41
|
Rebekah Jhade-Garrett
|
Fr
|
Agua Fria District Championship
April 18, 2023
|
2nd
|
15 |
1:00.41
|
Amaya Passarella
|
Jr
|
Tempe City Meet
April 18-20, 2023
|
2nd
|
16 |
1:00.54
|
Cassidy Davidson
|
Jr
|
Nighthawk Invitational
April 14-15, 2023
|
2nd
|
17 |
1:00.54
|
Grace Bryant
|
Fr
|
Agua Fria District Championship
April 18, 2023
|
3rd
|
18 |
1:00.61
|
Jaycie Spencer
|
Sr
|
True Grit Invite
April 21, 2023
|
3rd
|
19 |
1:00.61
|
Kylie Gjurgevich
|
So
|
Northeast Valley Championships
April 26-28, 2023
|
5th
|
20 |
1:00.79
|
Bianca Hurtado
|
Fr
|
Top of the Mountain Invite
April 11, 2023
|
5th
|
21 |
1:00.87
|
Brooklyn Grizzell
|
Jr
|
The Ron Smith Classic
April 1, 2023
|
7th
|
22 |
1:00.98
|
Annie Killian
|
Jr
|
The Arizona Open
April 1, 2023
|
6th
|
23 |
1:01.07
|
Lamaiya Woodberry
|
Fr
|
Seton Catholic Last Chance Qualifier
April 28, 2023
|
2nd
|
24 |
1:01.08
|
Aaliyah Rogers
|
Fr
|
The Ron Smith Classic
April 1, 2023
|
8th
|
25 |
1:01.16
|
Natalie Flores
|
Sr
|
Ironwood Ridge Distance Carnival
April 4, 2023
|
2nd
|
26 |
1:01.22
|
Lauren Wade
|
So
|
Southern Arizona Championships
April 21, 2023
|
5th
|
27 |
1:01.22
|
Madelyn Sparrow
|
Sr
|
Willie Williams Classic
March 24-25, 2023
|
3rd
|
28 |
1:01.28
|
Skylar Clark
|
So
|
The Arizona Open
April 1, 2023
|
8th
|
29 |
1:01.29
|
Zaria Ayoola
|
Sr
|
Greenway Invitational
April 1, 2023
|
1st
|
30 |
1:01.36
|
Emily Perkins
|
So
|
Northeast Valley Championships
April 26-28, 2023
|
6th
|
31 |
1:01.50
|
Ashley Hovendon
|
Sr
|
The Ron Smith Classic
April 1, 2023
|
10th
|
32 |
1:01.50
|
Rose Barlette
|
Fr
|
Nighthawk Invitational
April 14-15, 2023
|
6th
|
33 |
1:01.54
|
Uriyah Whiten
|
So
|
Seton Catholic Last Chance Qualifier
April 28, 2023
|
3rd
|
34 |
1:01.58
|
Alaya Frederick
|
Jr
|
Greenway Invitational
April 1, 2023
|
2nd
|
35 |
1:01.72
|
Ella Kindle
|
Sr
|
East Valley Qualifier
April 28, 2023
|
7th
|