3A Schedules

Varsity Girls Basketball

539 contests

15 Nov

5:30 pm

ALA - Anthem South Titans
@
Madison Highland Heat
Madison Highland Prep Freedom Cancelled

15 Nov

5:30 pm

Window Rock Fighting Scouts
@
Valley (Sanders) Pirate
Bee Holdzil Fighting Scouts Event Center Freedom 66-52 Box

15 Nov

6:00 pm

Chino Valley Cougars
@
Winslow Bulldogs
Winslow High School Freedom 18-73

16 Nov

5:30 pm

Willcox Cowboys/Cowgirls
@
Globe Tigers
Globe High School Freedom 71-43

16 Nov

5:30 pm

Northland Prep Spartans
@
Page Sand Devils
Page High School Freedom 24-51

16 Nov

5:30 pm

San Miguel Vipers
@
The Gregory School Hawks
The Gregory School Freedom 8-53

16 Nov

6:00 pm

Monument Valley Mustangs
@
Sedona Red Rock Scorpions
Sedona Red Rock Freedom 110-4 Box

16 Nov

7:00 pm

Valley Vista Monsoon
@
Crismon Rattlers
Crismon High School Freedom 91-7

17 Nov

5:30 pm

Benjamin Franklin Chargers
@
Horizon Honors Eagles
Horizon Honors High School Freedom 35-56 Box

17 Nov

6:00 pm

Winslow Bulldogs
@
Chinle Wildcats
Chinle High School Freedom 42-36

17 Nov

7:00 pm

Crismon Rattlers
@
Casteel Colts
Casteel High School Freedom 14-58 Box

18 Nov

3:00 pm

Ganado Hornets
@
Page Sand Devils
Page High School Region 21-40 Box

18 Nov

3:30 pm

The Gregory School Hawks
@
Tanque Verde Hawks
Tanque Verde High School Freedom 25-31 Box

18 Nov

6:00 pm

Valley (Sanders) Pirate
@
Monument Valley Mustangs
Monument Valley High School Freedom 55-78

20 Nov

7:00 pm

Valley Christian Trojans
@
Fountain Hills Falcons
Fountain Hills High School Freedom 49-44 Box
20 Nov 8:00 pm Inferno Invitational Palo Verde High Magnet School Invitational

20 Nov

9:00 am

Desert View Jaguars
@
Palo Verde Magnet Titans
Palo Verde High Magnet School Invitational 21-48

20 Nov

9:00 am

Rincon/University Rangers
@
Walden Grove Red Wolves
Palo Verde High Magnet School Invitational 46-28 Box

20 Nov

10:30 am

Sunnyside Blue Devils
@
Thatcher Eagles
Palo Verde High Magnet School Invitational 62-24

20 Nov

10:30 am

Sabino Sabercats
@
Sahuarita Mustangs
Palo Verde High Magnet School Invitational 30-51 Box

20 Nov

12:00 pm

Show Low Cougars
@
Nogales Apaches
Palo Verde High Magnet School Invitational 46-20 Box

20 Nov

12:00 pm

Cienega Bobcats
@
Mica Mountain Thunderbolts
Palo Verde High Magnet School Invitational 30-65 Box

20 Nov

1:30 pm

Snowflake Lobos
@
Flowing Wells Caballeros
Palo Verde High Magnet School Invitational 41-46 Box

20 Nov

1:30 pm

Coolidge Bears
@
Cholla Chargers
Palo Verde High Magnet School Invitational 49-14 Box

20 Nov

3:00 pm

Show Low Cougars
@
Palo Verde Magnet Titans
Palo Verde High Magnet School Invitational 56-20

20 Nov

3:00 pm

Rincon/University Rangers
@
Sahuarita Mustangs
Palo Verde High Magnet School Invitational 36-46

20 Nov

4:30 pm

Sabino Sabercats
@
Cienega Bobcats
Palo Verde High Magnet School Invitational 43-40 Box

20 Nov

4:30 pm

Desert View Jaguars
@
Flowing Wells Caballeros
Palo Verde High Magnet School Invitational 6-76 Box

20 Nov

6:00 pm

Sunnyside Blue Devils
@
Walden Grove Red Wolves
Palo Verde High Magnet School Invitational 74-12

20 Nov

6:00 pm

Snowflake Lobos
@
Coolidge Bears
Palo Verde High Magnet School Invitational 68-25 Box

20 Nov

7:30 pm

Mica Mountain Thunderbolts
@
Thatcher Eagles
Palo Verde High Magnet School Invitational 74-43

20 Nov

7:30 pm

Cholla Chargers
@
Nogales Apaches
Palo Verde High Magnet School Invitational 10-51

21 Nov

9:00 am

Show Low Cougars
@
Sahuarita Mustangs
Palo Verde High Magnet School Invitational 51-39 Box

21 Nov

9:00 am

Palo Verde Magnet Titans
@
Rincon/University Rangers
Palo Verde High Magnet School Invitational 35-44 Box

21 Nov

10:30 am

Sabino Sabercats
@
Flowing Wells Caballeros
Palo Verde High Magnet School Invitational 40-52 Box

21 Nov

10:30 am

Cienega Bobcats
@
Desert View Jaguars
Palo Verde High Magnet School Invitational 61-13

21 Nov

12:00 pm

Sunnyside Blue Devils
@
Snowflake Lobos
Palo Verde High Magnet School Invitational 44-42

21 Nov

12:00 pm

Walden Grove Red Wolves
@
Coolidge Bears
Palo Verde High Magnet School Invitational 26-54

21 Nov

1:30 pm

Mica Mountain Thunderbolts
@
Nogales Apaches
Palo Verde High Magnet School Invitational 48-42 Box

21 Nov

1:30 pm

Thatcher Eagles
@
Cholla Chargers
Palo Verde High Magnet School Invitational 49-19 Box

21 Nov

3:00 pm

Sahuarita Mustangs
@
Sabino Sabercats
Palo Verde High Magnet School Invitational 54-29 Box

21 Nov

3:00 pm

Palo Verde Magnet Titans
@
Desert View Jaguars
Palo Verde High Magnet School Invitational 44-19

21 Nov

4:30 pm

Snowflake Lobos
@
Nogales Apaches
Palo Verde High Magnet School Invitational 52-15

21 Nov

4:30 pm

Walden Grove Red Wolves
@
Cholla Chargers
Palo Verde High Magnet School Invitational 51-23

21 Nov

6:00 pm

Show Low Cougars
@
Flowing Wells Caballeros
Palo Verde High Magnet School Invitational 45-28 Box

21 Nov

6:00 pm

Rincon/University Rangers
@
Cienega Bobcats
Palo Verde High Magnet School Invitational 39-44 Box

21 Nov

7:30 pm

Sunnyside Blue Devils
@
Mica Mountain Thunderbolts
Palo Verde High Magnet School Invitational 59-51 Box

21 Nov

7:30 pm

Coolidge Bears
@
Thatcher Eagles
Palo Verde High Magnet School Invitational 47-33 Box

22 Nov

9:00 am

Sabino Sabercats
@
Nogales Apaches
Palo Verde High Magnet School Invitational 30-53 Box

22 Nov

9:00 am

Desert View Jaguars
@
Cholla Chargers
Palo Verde High Magnet School Invitational 16-20

22 Nov

10:30 am

Sahuarita Mustangs
@
Snowflake Lobos
Palo Verde High Magnet School Invitational 36-42 Box

22 Nov

10:30 am

Palo Verde Magnet Titans
@
Walden Grove Red Wolves
Palo Verde High Magnet School Invitational 48-30

22 Nov

12:00 pm

Cienega Bobcats
@
Coolidge Bears
Palo Verde High Magnet School Invitational 33-58 Box

22 Nov

12:00 pm

Rincon/University Rangers
@
Thatcher Eagles
Palo Verde High Magnet School Invitational 36-33 Box

22 Nov

1:30 pm

Flowing Wells Caballeros
@
Mica Mountain Thunderbolts
Palo Verde High Magnet School Invitational 54-50 Box

22 Nov

3:00 pm

Show Low Cougars
@
Sunnyside Blue Devils
Palo Verde High Magnet School Invitational 40-35 Box

21 Nov

5:30 pm

Gilbert Christian Knights
@
ALA - Anthem South Titans
American Leadership Academy - Anthem Region Cancelled

21 Nov

5:30 pm

Chandler Prep Titans
@
Benjamin Franklin Chargers
Benjamin Franklin High School Freedom 35-56 Box

21 Nov

6:00 pm

Leading Edge Academy - Gilbert Spartans
@
ALA - West Foothills Guardians
American Leadership Academy - West Foothills Freedom 55-45

21 Nov

6:00 pm

Holbrook Roadrunners
@
Alchesay Falcons
Alchesay High School Freedom 54-71 Box

21 Nov

6:00 pm

Ganado Hornets
@
St. Johns Redskins
St. Johns High School Freedom 43-42 Box

21 Nov

6:00 pm

Rio Rico Hawks
@
Tanque Verde Hawks
Tanque Verde High School Freedom 55-26 Box

21 Nov

6:00 pm

Winslow Bulldogs
@
Tuba City Warriors
Tuba City High School Freedom 48-49

21 Nov

7:00 pm

Douglas Bulldogs
@
Safford Bulldogs
Safford High School Freedom 64-40 Box

22 Nov

5:30 pm

Miami Vandals
@
ALA - Anthem South Titans
American Leadership Academy - Anthem Freedom Cancelled
24 Nov 9:00 am Black Friday Girls Basketball Classic
American Leadership Academy - Gilbert
Arete Preparatory Academy
Mesquite High School
Invitational

24 Nov

10:00 am

Queen Creek Bulldogs
@
Casteel Colts
Mesquite High School Invitational 8-63

24 Nov

10:00 am

Benjamin Franklin Chargers
@
ALA - QC Patriots
Mesquite High School Invitational 25-54 Box

24 Nov

10:00 am

San Tan Charter Roadrunners
@
Chandler Prep Titans
Arete Preparatory Academy Invitational 14-36

24 Nov

11:20 am

Notre Dame Prep Saints
@
Saguaro Sabercats
Mesquite High School Invitational 64-53 Box

24 Nov

11:20 am

ALA - Gilbert North Eagles
@
Betty H. Fairfax Stampede
Mesquite High School Invitational 43-60 Box

24 Nov

11:20 am

Trivium Prep Crimson Knights
@
Glendale Prep Griffins
Arete Preparatory Academy Invitational 16-49 Box

24 Nov

12:40 pm

Gilbert Christian Knights
@
Paradise Honors Panthers
Mesquite High School Invitational 21-42 Box

24 Nov

12:40 pm

Crismon Rattlers
@
West Point Dragons
Mesquite High School Invitational 23-22

24 Nov

12:40 pm

Madison Highland Heat
@
Arete Prep Chargers
Arete Preparatory Academy Invitational 44-37 Box

24 Nov

2:00 pm

Casteel Colts
@
Mesquite Wildcats
Mesquite High School Invitational 45-66 Box

24 Nov

2:00 pm

Rio Rico Hawks
@
North Canyon Rattlers
Mesquite High School Invitational 64-47 Box

24 Nov

2:00 pm

Mayer Wildcats
@
Trivium Prep Crimson Knights
Arete Preparatory Academy Invitational 37-38 Box

24 Nov

3:20 pm

Paradise Honors Panthers
@
Queen Creek Bulldogs
Mesquite High School Invitational 65-18

24 Nov

3:20 pm

Saguaro Sabercats
@
Pusch Ridge Lions
Mesquite High School Invitational 61-46 Box

24 Nov

3:20 pm

Chandler Prep Titans
@
Madison Highland Heat
Arete Preparatory Academy Invitational 48-31 Box

24 Nov

4:40 pm

ALA - QC Patriots
@
Crismon Rattlers
Mesquite High School Invitational 60-45

24 Nov

4:40 pm

Betty H. Fairfax Stampede
@
Benjamin Franklin Chargers
Mesquite High School Invitational 49-27 Box

24 Nov

4:40 pm

Round Valley Elks
@
Mayer Wildcats
Arete Preparatory Academy Invitational 11-77 Box

24 Nov

6:00 pm

Pusch Ridge Lions
@
Gilbert Christian Knights
Mesquite High School Invitational 36-38 Box

24 Nov

6:00 pm

West Point Dragons
@
North Canyon Rattlers
Mesquite High School Invitational 23-35 Box

24 Nov

6:00 pm

Glendale Prep Griffins
@
San Tan Charter Roadrunners
Arete Preparatory Academy Invitational 48-9 Box

24 Nov

7:20 pm

Mesquite Wildcats
@
Notre Dame Prep Saints
Mesquite High School Invitational 58-43 Box

24 Nov

7:20 pm

Rio Rico Hawks
@
ALA - Gilbert North Eagles
Mesquite High School Invitational 50-34 Box

24 Nov

7:20 pm

Arete Prep Chargers
@
Round Valley Elks
Arete Preparatory Academy Invitational 25-47 Box

25 Nov

9:00 am

Gilbert Christian Knights
@
ALA - QC Patriots
Mesquite High School Invitational 40-21 Box

25 Nov

9:00 am

Betty H. Fairfax Stampede
@
Crismon Rattlers
Mesquite High School Invitational 58-39 Box

25 Nov

9:00 am

Madison Highland Heat
@
San Tan Charter Roadrunners
Arete Preparatory Academy Invitational 20-25 Box

25 Nov

10:20 am

Queen Creek Bulldogs
@
Pusch Ridge Lions
Mesquite High School Invitational 21-45 Box

25 Nov

10:20 am

Paradise Honors Panthers
@
North Canyon Rattlers
Mesquite High School Invitational 50-26 Box

25 Nov

10:20 am

Trivium Prep Crimson Knights
@
Arete Prep Chargers
Arete Preparatory Academy Invitational 19-34

25 Nov

11:40 am

Mesquite Wildcats
@
Gilbert Christian Knights
Mesquite High School Invitational 79-31 Box

25 Nov

11:40 am

Rio Rico Hawks
@
Betty H. Fairfax Stampede
Mesquite High School Invitational 59-50

25 Nov

11:40 am

Round Valley Elks
@
Glendale Prep Griffins
Arete Preparatory Academy Invitational 33-41 Box

25 Nov

1:00 pm

Casteel Colts
@
Saguaro Sabercats
Mesquite High School Invitational 45-50 Box

25 Nov

1:00 pm

Crismon Rattlers
@
ALA - Gilbert North Eagles
Mesquite High School Invitational 27-54 Box

25 Nov

1:00 pm

San Tan Charter Roadrunners
@
Trivium Prep Crimson Knights
Arete Preparatory Academy Invitational 23-35

25 Nov

2:20 pm

Notre Dame Prep Saints
@
Queen Creek Bulldogs
Mesquite High School Invitational 68-21 Box

25 Nov

2:20 pm

West Point Dragons
@
Rio Rico Hawks
Mesquite High School Invitational 21-46

25 Nov

2:20 pm

Mayer Wildcats
@
Chandler Prep Titans
Arete Preparatory Academy Invitational 16-51

25 Nov

3:40 pm

Pusch Ridge Lions
@
Mesquite Wildcats
Mesquite High School Invitational 23-80 Box

25 Nov

3:40 pm

North Canyon Rattlers
@
Benjamin Franklin Chargers
Mesquite High School Invitational 45-43 Box

25 Nov

3:40 pm

Glendale Prep Griffins
@
Madison Highland Heat
Arete Preparatory Academy Invitational 48-25 Box

25 Nov

5:00 pm

Saguaro Sabercats
@
Paradise Honors Panthers
Mesquite High School Invitational 52-47 Box

25 Nov

5:00 pm

West Point Dragons
@
ALA - QC Patriots
Mesquite High School Invitational 13-46

25 Nov

5:00 pm

Chandler Prep Titans
@
Round Valley Elks
Arete Preparatory Academy Invitational 33-52

25 Nov

6:20 pm

Notre Dame Prep Saints
@
Casteel Colts
Mesquite High School Invitational 56-34 Box

25 Nov

6:20 pm

ALA - Gilbert North Eagles
@
Benjamin Franklin Chargers
Mesquite High School Invitational 54-45 Box

25 Nov

6:20 pm

Arete Prep Chargers
@
Mayer Wildcats
Arete Preparatory Academy Invitational 35-37 Box

25 Nov

5:00 pm

San Carlos Braves
@
Alchesay Falcons
Alchesay High School Freedom 53-63

27 Nov

6:00 pm

Pusch Ridge Lions
@
Mountain View Marana Mountain Lions
Mountain View (Marana) High School Freedom 49-44 Box

27 Nov

7:00 pm

Thatcher Eagles
@
Buena Colts
Buena High School Freedom 55-43

27 Nov

7:00 pm

Empire Ravens
@
Cholla Chargers
Cholla High Magnet School Freedom 38-29 Box

27 Nov

7:00 pm

ALA - West Foothills Guardians
@
St. Mary's Knights
St. Mary's High School Freedom 34-63

28 Nov

4:30 pm

Seligman Antelopes
@
Kingman Bulldogs
Kingman High School Freedom 22-53

28 Nov

5:00 pm

Maryvale Prep Matadors
@
Crismon Rattlers
Crismon High School Freedom 26-42

28 Nov

5:30 pm

Sedona Red Rock Scorpions
@
ALA - Anthem South Titans
American Leadership Academy - Anthem Freedom Cancelled

28 Nov

5:30 pm

ALA - West Foothills Guardians
@
ALA - Ironwood Warriors
American Leadership Academy – Ironwood Freedom Cancelled

28 Nov

5:30 pm

Palo Verde Magnet Titans
@
Catalina Trojans
Catalina Magnet High School Region 37-25

28 Nov

5:30 pm

Tonopah Valley The Phoenix
@
Florence Gophers
Florence High School Freedom 15-68

28 Nov

5:30 pm

Benjamin Franklin Chargers
@
Fountain Hills Falcons
Fountain Hills High School Freedom 62-80 Box

28 Nov

5:30 pm

Valley Christian Trojans
@
Globe Tigers
Globe High School Region 76-13

28 Nov

5:30 pm

Kingman Academy Tigers
@
Parker Broncs
Parker High School Freedom Cancelled

28 Nov

5:30 pm

Mohave Accelerated Patriots
@
River Valley Dust Devils
River Valley High School Freedom 59-41

28 Nov

5:30 pm

San Tan Foothills Sabercats
@
San Miguel Vipers
San Miguel High School Freedom 91-6

28 Nov

5:30 pm

Veritas Prep Falcons
@
Scottsdale Christian Eagles
Scottsdale Christian Academy Freedom 41-32

28 Nov

5:30 pm

Monument Valley Mustangs
@
Show Low Cougars
Show Low High School Freedom 49-55 Box

28 Nov

5:30 pm

Odyssey Institute Minotaurs
@
Wickenburg Wranglers
Wickenburg High School Freedom 15-27

28 Nov

6:00 pm

Snowflake Lobos
@
Alchesay Falcons
Alchesay High School Freedom 43-49

28 Nov

6:00 pm

Many Farms Lobos
@
Ganado Hornets
Ganado High School Freedom 27-51

28 Nov

6:00 pm

Chinle Wildcats
@
Holbrook Roadrunners
Holbrook High School Freedom 48-46 OT Box

28 Nov

6:00 pm

Tuba City Warriors
@
Hopi Bruins
Hopi High School Freedom 62-27

28 Nov

6:00 pm

Chino Valley Cougars
@
Payson Longhorns
Payson High School Freedom 16-57 Box