4A Schedules

Varsity Boys Soccer

333 contests

21 Nov 6:00 am Amphi Panther Soccer Tournament 2022 Amphitheater High School Invitational

21 Nov

1:00 pm

Amphitheater Panthers
@
Pueblo Warriors
Amphitheater High School Invitational 1-2 Box

21 Nov

2:30 pm

Empire Ravens
@
Rio Rico Hawks
Amphitheater High School Invitational 1-0 Box

21 Nov

4:00 pm

Desert View Jaguars
@
Canyon Del Oro Dorado
Amphitheater High School Invitational 6-0

21 Nov

4:00 pm

Sahuarita Mustangs
@
Douglas Bulldogs
Amphitheater High School Invitational 3-2 Box

22 Nov

1:00 pm

Rio Rico Hawks
@
Pueblo Warriors
Amphitheater High School Invitational 2-4

22 Nov

2:30 pm

Amphitheater Panthers
@
Empire Ravens
Amphitheater High School Invitational 2-1 Box

22 Nov

2:30 pm

Canyon Del Oro Dorado
@
Sahuarita Mustangs
Amphitheater High School Invitational 2-1

22 Nov

4:00 pm

Desert View Jaguars
@
Douglas Bulldogs
Amphitheater High School Invitational 4-0 Box

23 Nov

1:00 pm

Sahuarita Mustangs
@
Desert View Jaguars
Amphitheater High School Invitational 0-7

23 Nov

2:30 pm

Pueblo Warriors
@
Empire Ravens
Amphitheater High School Invitational 0-0 Box

23 Nov

4:00 pm

Douglas Bulldogs
@
Canyon Del Oro Dorado
Amphitheater High School Invitational 2-0

23 Nov

4:00 pm

Rio Rico Hawks
@
Amphitheater Panthers
Amphitheater High School Invitational 0-1 Box

25 Nov

8:00 am

Douglas Bulldogs
@
Pueblo Warriors
Amphitheater High School Invitational 7-0 Box

25 Nov

8:00 am

Amphitheater Panthers
@
Desert View Jaguars
Amphitheater High School Invitational 0-8 Box

25 Nov

11:00 am

Sahuarita Mustangs
@
Empire Ravens
Amphitheater High School Invitational 2-4 Box

25 Nov

11:00 am

Canyon Del Oro Dorado
@
Rio Rico Hawks
Amphitheater High School Invitational 1-0

25 Nov

11:00 am

Desert View Jaguars
@
Douglas Bulldogs
Amphitheater High School Invitational 5-1 Box
28 Nov 2:00 pm Battle of the 303 Soccer Tournament Dysart High School Invitational

28 Nov

4:00 pm

West Point Dragons
@
Odyssey Institute Minotaurs
Dysart High School Invitational 2-4 Box

28 Nov

4:00 pm

Verrado Vipers
@
Willow Canyon Wildcats
Willow Canyon High School Invitational 9-0

28 Nov

4:00 pm

Paradise Honors Panthers
@
Shadow Ridge Stallions
Shadow Ridge High School Invitational 1-4 Box

28 Nov

6:00 pm

Dysart Demons
@
Sierra Linda Bulldogs
Dysart High School Invitational 1-1 Box

28 Nov

6:00 pm

Youngker Roughriders
@
Valley Vista Monsoon
Willow Canyon High School Invitational 9-0 Box

28 Nov

6:00 pm

Desert Edge Scorpions
@
Glendale Prep Griffins
Shadow Ridge High School Invitational 2-1 Box

29 Nov

4:00 pm

Dysart Demons
@
West Point Dragons
Dysart High School Invitational 5-4

29 Nov

4:00 pm

Willow Canyon Wildcats
@
Youngker Roughriders
Willow Canyon High School Invitational 3-5 Box

29 Nov

4:00 pm

Glendale Prep Griffins
@
Paradise Honors Panthers
Shadow Ridge High School Invitational 2-2 Box

29 Nov

6:00 pm

Odyssey Institute Minotaurs
@
Sierra Linda Bulldogs
Dysart High School Invitational 4-3 Box

29 Nov

6:00 pm

Valley Vista Monsoon
@
Verrado Vipers
Willow Canyon High School Invitational 1-12

29 Nov

6:00 pm

Shadow Ridge Stallions
@
Desert Edge Scorpions
Shadow Ridge High School Invitational 2-0 Box

30 Nov

4:00 pm

West Point Dragons
@
Sierra Linda Bulldogs
Dysart High School Invitational 3-2

30 Nov

4:00 pm

Youngker Roughriders
@
Verrado Vipers
Willow Canyon High School Invitational 0-2 Box

30 Nov

4:00 pm

Glendale Prep Griffins
@
Shadow Ridge Stallions
Shadow Ridge High School Invitational 0-8 Box

30 Nov

6:00 pm

Odyssey Institute Minotaurs
@
Dysart Demons
Dysart High School Invitational 1-6 Box

30 Nov

6:00 pm

Valley Vista Monsoon
@
Willow Canyon Wildcats
Willow Canyon High School Invitational 0-8 Box

30 Nov

6:00 pm

Desert Edge Scorpions
@
Paradise Honors Panthers
Shadow Ridge High School Invitational 4-2
28 Nov 3:00 pm Bulldog Soccer Tournament Boulder Creek High School Invitational

28 Nov

4:00 pm

Westview Knights
@
Centennial Coyotes
Westview High School Invitational 1-3 Box

28 Nov

4:00 pm

Sunrise Mountain Mustangs
@
Barry Goldwater Bulldogs
Barry Goldwater High School Invitational 3-1

28 Nov

5:00 pm

Desert Mountain Wolves
@
Estrella Foothills Wolves
Copper Canyon High School Invitational 3-1 Box

28 Nov

5:00 pm

Horizon Huskies
@
Boulder Creek Jaguars
Boulder Creek High School Invitational 6-0 Box

28 Nov

6:00 pm

Greenway Demons
@
Deer Valley Skyhawks
Barry Goldwater High School Invitational 3-5 Box

28 Nov

6:00 pm

Peoria Panthers
@
La Joya Community Lobos
Westview High School Invitational 2-8 Box

28 Nov

7:00 pm

Copper Canyon Aztecs
@
Liberty Lions
Copper Canyon High School Invitational 3-1 Box

28 Nov

7:00 pm

Paradise Valley Trojans
@
Agua Fria Owls
Boulder Creek High School Invitational 3-1 Box

29 Nov

4:00 pm

Barry Goldwater Bulldogs
@
Greenway Demons
Barry Goldwater High School Invitational 3-0

29 Nov

4:00 pm

La Joya Community Lobos
@
Westview Knights
Westview High School Invitational 3-0 Box

29 Nov

5:00 pm

Paradise Valley Trojans
@
Boulder Creek Jaguars
Boulder Creek High School Invitational 1-1 Box

29 Nov

5:00 pm

Desert Mountain Wolves
@
Copper Canyon Aztecs
Copper Canyon High School Invitational 0-2 Box

29 Nov

6:00 pm

Centennial Coyotes
@
Peoria Panthers
Westview High School Invitational 5-0 Box

29 Nov

6:00 pm

Deer Valley Skyhawks
@
Sunrise Mountain Mustangs
Barry Goldwater High School Invitational

29 Nov

7:00 pm

Agua Fria Owls
@
Horizon Huskies
Boulder Creek High School Invitational 2-6 Box

29 Nov

7:00 pm

Liberty Lions
@
Estrella Foothills Wolves
Copper Canyon High School Invitational 3-0

30 Nov

4:00 pm

Sunrise Mountain Mustangs
@
Greenway Demons
Barry Goldwater High School Invitational

30 Nov

4:00 pm

Centennial Coyotes
@
La Joya Community Lobos
Westview High School Invitational 2-2 Box

30 Nov

5:00 pm

Estrella Foothills Wolves
@
Copper Canyon Aztecs
Copper Canyon High School Invitational

30 Nov

5:00 pm

Boulder Creek Jaguars
@
Agua Fria Owls
Boulder Creek High School Invitational 1-4 Box

30 Nov

6:00 pm

Barry Goldwater Bulldogs
@
Deer Valley Skyhawks
Barry Goldwater High School Invitational 3-1 Box

30 Nov

6:00 pm

Peoria Panthers
@
Westview Knights
Westview High School Invitational 1-3 Box

30 Nov

7:00 pm

Desert Mountain Wolves
@
Liberty Lions
Copper Canyon High School Invitational 1-0 Box

30 Nov

7:00 pm

Horizon Huskies
@
Paradise Valley Trojans
Boulder Creek High School Invitational 1-1 Box
28 Nov 3:00 pm Brandon Bean Soccer Tournament Salpointe Catholic High School Invitational

28 Nov

1:00 pm

Mountain View Marana Mountain Lions
@
Cholla Chargers
Salpointe Catholic High School Invitational 5-0 Box

28 Nov

2:30 pm

Buena Colts
@
Ironwood Ridge Nighthawks
Salpointe Catholic High School Invitational 2-0 Box

28 Nov

4:00 pm

Catalina Trojans
@
Nogales Apaches
Salpointe Catholic High School Invitational 0-7 Box

28 Nov

5:30 pm

Sabino Sabercats
@
Walden Grove Red Wolves
Salpointe Catholic High School Invitational 1-9

29 Nov

1:00 pm

Catalina Foothills Falcons
@
Sabino Sabercats
Salpointe Catholic High School Invitational 8-0 Box

29 Nov

2:30 pm

Rincon/University Rangers
@
Buena Colts
Salpointe Catholic High School Invitational 3-2 Box

29 Nov

4:00 pm

Pusch Ridge Lions
@
Mountain View Marana Mountain Lions
Salpointe Catholic High School Invitational 2-1 Box

29 Nov

5:30 pm

Catalina Trojans
@
Salpointe Catholic Lancers
Salpointe Catholic High School Invitational 0-8 Box

30 Nov

1:00 pm

Cholla Chargers
@
Pusch Ridge Lions
Salpointe Catholic High School Invitational 0-4

30 Nov

2:30 pm

Walden Grove Red Wolves
@
Catalina Foothills Falcons
Salpointe Catholic High School Invitational 3-2 Box

30 Nov

4:00 pm

Ironwood Ridge Nighthawks
@
Rincon/University Rangers
Salpointe Catholic High School Invitational 1-4 Box

30 Nov

5:30 pm

Nogales Apaches
@
Salpointe Catholic Lancers
Salpointe Catholic High School Invitational 0-4 Box

01 Dec

9:00 am

Ironwood Ridge Nighthawks
@
Catalina Trojans
Salpointe Catholic High School Invitational 2-0 Box

01 Dec

10:30 am

Cholla Chargers
@
Sabino Sabercats
Salpointe Catholic High School Invitational 0-1

01 Dec

12:00 pm

Mountain View Marana Mountain Lions
@
Walden Grove Red Wolves
Salpointe Catholic High School Invitational 0-1 Box

01 Dec

1:30 pm

Catalina Foothills Falcons
@
Pusch Ridge Lions
Salpointe Catholic High School Invitational 3-2 Box

01 Dec

3:00 pm

Nogales Apaches
@
Rincon/University Rangers
Salpointe Catholic High School Invitational 4-0

01 Dec

4:30 pm

Buena Colts
@
Salpointe Catholic Lancers
Salpointe Catholic High School Invitational 1-4 Box

02 Dec

11:30 am

Nogales Apaches
@
Walden Grove Red Wolves
Salpointe Catholic High School Invitational 0-1

02 Dec

11:30 am

Catalina Foothills Falcons
@
Salpointe Catholic Lancers
Salpointe Catholic High School Invitational 0-1 Box

02 Dec

7:00 pm

Walden Grove Red Wolves
@
Salpointe Catholic Lancers
Salpointe Catholic High School Invitational 0-6 Box

29 Nov

3:00 pm

Shadow Mountain Matadors
@
Coconino Panthers
Coconino High School Freedom 0-4

29 Nov

6:00 pm

Apache Junction Prospectors
@
ALA - Gilbert North Eagles
American Leadership Academy - Gilbert Freedom 1-13 Box

29 Nov

6:00 pm

Eastmark Firebirds
@
Arcadia Titans
Arcadia High School Freedom 0-4 Box

29 Nov

6:00 pm

Tempe Buffaloes
@
AZ College Prep Knights
Arizona College Prep Freedom 1-8 Box

29 Nov

6:00 pm

Mica Mountain
@
Canyon Del Oro Dorado
Canyon Del Oro High School Freedom 1-0 Box

29 Nov

6:00 pm

ALA - QC Patriots
@
Coronado Dons
Coronado High School Freedom 0-8 Box

29 Nov

6:00 pm

Flowing Wells Caballeros
@
Douglas Bulldogs
Douglas High School Freedom 1-2 Box

29 Nov

6:00 pm

Poston Butte Broncos
@
Mesquite Wildcats
Mesquite High School Freedom 2-3

29 Nov

6:00 pm

Amphitheater Panthers
@
Pueblo Warriors
Pueblo High School Freedom 3-3 OT Box

29 Nov

6:00 pm

Tanque Verde Hawks
@
Sahuaro Cougars
Sahuaro High School Freedom 1-2 OT

29 Nov

6:00 pm

Bradshaw Mountain Bears
@
St. Mary's Knights
Rose Mofford Complex Freedom 9-0

30 Nov

6:00 pm

Thatcher Eagles
@
Douglas Bulldogs
Douglas High School Freedom 1-0
01 Dec 8:00 am Alliance Tournament Prescott High School Invitational

01 Dec

4:00 pm

Mingus Union Marauders
@
Bradshaw Mountain Bears
Prescott High School Invitational 0-2

01 Dec

6:00 pm

Kofa Kings
@
Prescott Badgers
Prescott High School Invitational 6-0

02 Dec

4:00 pm

Bradshaw Mountain Bears
@
Kofa Kings
Prescott High School Invitational 1-2

02 Dec

6:00 pm

Prescott Badgers
@
Mingus Union Marauders
Prescott High School Invitational 2-1

03 Dec

8:00 am

Bradshaw Mountain Bears
@
Prescott Badgers
Prescott High School Invitational 8-1

03 Dec

10:00 am

Mingus Union Marauders
@
Kofa Kings
Prescott High School Invitational 0-15

03 Dec

2:00 pm

Mingus Union Marauders
@
Prescott Badgers
Prescott High School Invitational 2-0

03 Dec

4:00 pm

Bradshaw Mountain Bears
@
Kofa Kings
Prescott High School Invitational 1-4

01 Dec

3:00 pm

Mesquite Wildcats
@
Flagstaff Eagles
Flagstaff High School Freedom 1-2

01 Dec

4:00 pm

Seton Catholic Prep Sentinels
@
Eastmark Firebirds
Eastmark High School Freedom 5-1

01 Dec

6:00 pm

Canyon Del Oro Dorado
@
Amphitheater Panthers
Amphitheater High School Freedom 2-1 Box

01 Dec

6:00 pm

Pueblo Warriors
@
Sahuarita Mustangs
Sahuarita High School Freedom 2-0

01 Dec

6:00 pm

Mica Mountain
@
Sahuaro Cougars
Sahuaro High School Freedom 4-0 Box

02 Dec

6:00 pm

Yuma Criminals
@
Gila Ridge Hawks
Gila Ridge High School Freedom 1-5

05 Dec

3:00 pm

Arcadia Titans
@
Flagstaff Eagles
Flagstaff High School Freedom

05 Dec

4:00 pm

Seton Catholic Prep Sentinels
@
Thunderbird Titans
Thunderbird High School Freedom

05 Dec

5:00 pm

Cactus Cobras
@
Prescott Badgers
Prescott High School Freedom

05 Dec

5:30 pm

Coconino Panthers
@
Estrella Foothills Wolves
Estrella Foothills High School Freedom

05 Dec

6:00 pm

Mesquite Wildcats
@
ALA - QC Patriots
American Leadership Academy - QC Freedom

05 Dec

6:00 pm

Flowing Wells Caballeros
@
Amphitheater Panthers
Amphitheater High School Freedom

05 Dec

6:00 pm

Marcos de Niza Padres
@
Apache Junction Prospectors
Apache Junction High School Freedom

05 Dec

6:00 pm

Agua Fria Owls
@
Bradshaw Mountain Bears
Bradshaw Mountain High School Freedom

05 Dec

6:00 pm

Ironwood Ridge Nighthawks
@
Canyon Del Oro Dorado
Canyon Del Oro High School Freedom

05 Dec

6:00 pm

Douglas Bulldogs
@
Catalina Foothills Falcons
Catalina Foothills High School Freedom

05 Dec

6:00 pm

Salpointe Catholic Lancers
@
Cienega Bobcats
Cienega High School Freedom

05 Dec

6:00 pm

Deer Valley Skyhawks
@
Combs Coyotes
Combs High School Freedom

05 Dec

6:00 pm

Cortez Colts
@
Greenway Demons
Greenway High School Freedom

05 Dec

6:00 pm

Empire Ravens
@
Mica Mountain
Mica Mountain High School Freedom

05 Dec

6:00 pm

Coronado Dons
@
Mohave Thunderbirds
Anderson Auto Group Fieldhouse Freedom

05 Dec

6:00 pm

Mingus Union Marauders
@
Moon Valley Rockets
Moon Valley High School Freedom

05 Dec

6:00 pm

Rio Rico Hawks
@
Sabino Sabercats
Sabino High School Freedom

05 Dec

6:00 pm

Peoria Panthers
@
Shadow Mountain Matadors
Shadow Mountain High School Freedom

05 Dec

6:00 pm

AZ College Prep Knights
@
St. Mary's Knights
Rose Mofford Complex Freedom

05 Dec

6:00 pm

Paradise Honors Panthers
@
Tempe Buffaloes
Tempe High School Freedom

05 Dec

6:00 pm

Pueblo Warriors
@
Walden Grove Red Wolves
Walden Grove High School Freedom

06 Dec

6:00 pm

Yuma Criminals
@
Kofa Kings
Kofa High School Freedom

06 Dec

6:00 pm

Flowing Wells Caballeros
@
Sahuarita Mustangs
Sahuarita High School Freedom

07 Dec

5:00 pm

Rio Rico Hawks
@
Pueblo Warriors
Pueblo High School Freedom

07 Dec

6:00 pm

Thunderbird Titans
@
Agua Fria Owls
Agua Fria High School Freedom

07 Dec

6:00 pm

Mica Mountain
@
Andrada Polytechnic Mavericks
Andrada Polytechnic High School Freedom

07 Dec

6:00 pm

ALA - QC Patriots
@
Arcadia Titans
Arcadia High School Freedom