1A Schedules

Varsity Softball

201 contests

26 Feb

4:00 pm

St. David Tigers
@
Bisbee Pumas
Bisbee High School Freedom

27 Feb

3:45 pm

Duncan Wildkats
@
Baboquivari Warriors
Baboquivari Middle/Senior High School Region

27 Feb

4:00 pm

Desert Heights Prep Coyotes
@
Maryvale Prep Matadors
Apollo High School Region

27 Feb

4:00 pm

San Pasqual Warriors
@
Sequoia Pathway Pumas
Pacana Park Region

28 Feb

3:45 pm

Anthem Prep Eagles
@
St. John Paul II Lions
St. John Paul II Catholic High School Freedom

28 Feb

5:00 pm

Antelope Union Rams
@
Bagdad Sultans
Bagdad High School Region

01 Mar

12:00 pm

St. Michael Cardinals
@
Ganado Hornets
Ganado High School Freedom

03 Mar

3:45 pm

Duncan Wildkats
@
Valley Union Blue Devils
Valley Union High School Region

04 Mar

1:00 pm

Ash Fork / Seligman Spartans
@
Joseph City Wildcats
Joseph City High School Region

04 Mar

3:45 pm

San Manuel Jr./Sr. Miners
@
Ray Bearcats
Ray High School Region

04 Mar

3:45 pm

Fort Thomas Apaches
@
San Simon Longhorns
San Simon High School Region

04 Mar

4:00 pm

Sequoia Pathway Pumas
@
Antelope Union Rams
Antelope Union High School Region

04 Mar

4:00 pm

Anthem Prep Eagles
@
Desert Heights Prep Coyotes
Victory Lane Complex Region

04 Mar

5:00 pm

Salome Frogs
@
Bagdad Sultans
Bagdad High School Region

05 Mar

3:00 pm

Rough Rock Sundevils
@
Joseph City Wildcats
Joseph City High School Region

05 Mar

3:45 pm

St. David Tigers
@
Valley Union Blue Devils
Valley Union High School Region

05 Mar

4:45 pm

San Carlos Braves
@
Duncan Wildkats
Duncan High School Freedom
06 Mar 8:00 am Joseph City Softball Invitational Joseph City High School Invitational

06 Mar

1:45 pm

Mayer Wildcats
@
Antelope Union Rams
Antelope Union High School Freedom

06 Mar

3:30 pm

Superior Jr./Sr. Panthers
@
Williams Vikings
Williams High School Freedom

06 Mar

3:45 pm

Mayer Wildcats
@
Antelope Union Rams
Antelope Union High School Freedom

06 Mar

3:45 pm

San Simon Longhorns
@
Duncan Wildkats
Duncan High School Region

06 Mar

3:45 pm

Fort Thomas Apaches
@
St. David Tigers
St. David Region

07 Mar

2:00 pm

Mogollon Mustangs
@
Superior Jr./Sr. Panthers
Superior Jr/Sr High School Region

07 Mar

4:00 pm

Hayden Lobos
@
Ray Bearcats
Ray High School Region

07 Mar

4:00 pm

Mogollon Mustangs
@
Superior Jr./Sr. Panthers
Superior Jr/Sr High School Region

08 Mar

3:45 pm

Ray Bearcats
@
Valley Union Blue Devils
Valley Union High School Freedom

08 Mar

4:00 pm

San Manuel Jr./Sr. Miners
@
Bisbee Pumas
Bisbee High School Freedom

10 Mar

3:45 pm

Williams Vikings
@
Camp Verde Cowboys
Camp Verde High School Freedom

10 Mar

3:45 pm

Superior Jr./Sr. Panthers
@
Duncan Wildkats
Duncan High School Freedom

10 Mar

5:45 pm

San Manuel Jr./Sr. Miners
@
San Miguel Vipers
Sam Lena Park Freedom

11 Mar

3:30 pm

Pima Roughriders
@
Fort Thomas Apaches
Fort Thomas High School Freedom

11 Mar

3:30 pm

St. David Tigers
@
Tombstone Yellow Jackets
Tombstone High School Freedom

11 Mar

3:45 pm

San Tan Foothills Sabercats
@
Ray Bearcats
Ray High School Freedom

11 Mar

5:45 pm

Valley Union Blue Devils
@
San Simon Longhorns
San Simon High School Region

12 Mar

3:30 pm

Duncan Wildkats
@
Fort Thomas Apaches
Fort Thomas High School Region

13 Mar

1:00 pm

Kingman Academy Tigers
@
Williams Vikings
Williams High School Freedom

13 Mar

3:30 pm

Tombstone Yellow Jackets
@
Valley Union Blue Devils
Valley Union High School Freedom

14 Mar

2:00 pm

Sequoia Pathway Pumas
@
Fort Thomas Apaches
Fort Thomas High School Freedom

14 Mar

3:45 pm

Baboquivari Warriors
@
San Simon Longhorns
San Simon High School Region

14 Mar

3:45 pm

Antelope Union Rams
@
St. John Paul II Lions
St. John Paul II Catholic High School Freedom

15 Mar

1:00 pm

Williams Vikings
@
Hayden Lobos
Hayden High School Freedom

17 Mar

2:00 pm

Bagdad Sultans
@
San Pasqual Warriors
San Pasqual High School Region

17 Mar

3:00 pm

Salome Frogs
@
Anthem Prep Eagles
Anthem Community Park Region

17 Mar

3:45 pm

Yuma Criminals
@
Antelope Union Rams
Antelope Union High School Freedom

17 Mar

4:00 pm

Desert Heights Prep Coyotes
@
Maryvale Prep Matadors
Apollo High School Region

17 Mar

4:00 pm

Bagdad Sultans
@
San Pasqual Warriors
San Pasqual High School Region

18 Mar

2:00 pm

Alchesay Falcons
@
Mogollon Mustangs
Mogollon High School Freedom

18 Mar

3:00 pm

Ray Bearcats
@
Anthem Prep Eagles
Anthem Community Park Freedom

18 Mar

3:00 pm

Joseph City Wildcats
@
St. Michael Cardinals
St. Michael High School Region