Division III Schedules

Varsity Girls Tennis

256 contests

26 Feb

3:30 pm

Miami Vandals
@
St. John Paul II Lions
Surprise Tennis & Racquet Complex Freedom

27 Feb

3:00 pm

Benjamin Franklin Chargers
@
Scottsdale Prep Spartans
Indian School Park Freedom

27 Feb

3:30 pm

St. Augustine Wolves
@
Andrada Polytechnic Mavericks
Andrada Polytechnic High School Freedom

27 Feb

3:30 pm

Tanque Verde Hawks
@
Douglas Bulldogs
Douglas High School Freedom

27 Feb

3:30 pm

Sahuaro Cougars
@
Palo Verde Magnet Titans
Palo Verde High Magnet School Freedom

27 Feb

3:30 pm

Sabino Sabercats
@
Rio Rico Hawks
Rio Rico High School Freedom

27 Feb

3:30 pm

Cholla Chargers
@
Santa Cruz Valley Dust Devil
Santa Cruz Valley Union High School Freedom

27 Feb

3:30 pm

Walden Grove Red Wolves
@
Santa Rita Eagles
Santa Rita High School Freedom

27 Feb

3:30 pm

Odyssey Institute Minotaurs
@
Seton Catholic Prep Sentinels
Chandler Tennis Center Freedom

27 Feb

3:30 pm

Pusch Ridge Lions
@
The Gregory School Hawks
Refkin Tennis Center Freedom

28 Feb

3:30 pm

Gilbert Classical Spartans
@
Lincoln Prep Lightning
Tumbleweed Park Freedom

28 Feb

3:30 pm

Seton Catholic Prep Sentinels
@
St. John Paul II Lions
Surprise Tennis & Racquet Complex Freedom

03 Mar

3:00 pm

Lincoln Prep Lightning
@
Benjamin Franklin Chargers
Gilbert Regional Park Freedom

03 Mar

3:30 pm

Rancho Solano Prep Mustangs
@
Seton Catholic Prep Sentinels
Chandler Tennis Center Freedom

04 Mar

2:00 pm

Scottsdale Prep Spartans
@
Anthem Prep Eagles
Ironwood Country Club Freedom

04 Mar

3:30 pm

St. John Paul II Lions
@
Morenci Wildcats
Morenci Jr./Sr. High School Freedom

04 Mar

3:30 pm

Veritas Prep Falcons
@
Northwest Christian Crusaders
Glendale Community College Freedom

04 Mar

3:30 pm

Rio Rico Hawks
@
Tanque Verde Hawks
La Mariposa Freedom

05 Mar

3:00 pm

Seton Catholic Prep Sentinels
@
Benjamin Franklin Chargers
Gilbert Regional Park Section

05 Mar

3:30 pm

Lincoln Prep Lightning
@
Chandler Prep Titans
Kiwanis Tennis Center Freedom

05 Mar

3:30 pm

Rio Rico Hawks
@
Palo Verde Magnet Titans
Palo Verde High Magnet School Freedom

06 Mar

3:30 pm

Scottsdale Prep Spartans
@
ALA - West Foothills Guardians
Surprise Tennis & Racquet Complex Freedom

06 Mar

3:30 pm

Sabino Sabercats
@
Buena Colts
Buena High School Freedom

06 Mar

3:30 pm

Anthem Prep Eagles
@
St. John Paul II Lions
Surprise Tennis & Racquet Complex Freedom

06 Mar

3:30 pm

Palo Verde Magnet Titans
@
Walden Grove Red Wolves
Walden Grove High School Freedom

07 Mar

3:00 pm

Cicero Prep Centurions
@
Benjamin Franklin Chargers
Gilbert Regional Park Freedom

07 Mar

3:30 pm

Seton Catholic Prep Sentinels
@
Lincoln Prep Lightning
Tumbleweed Park Freedom

11 Mar

3:30 pm

Marana Tigers
@
Sabino Sabercats
Sabino High School Freedom

11 Mar

3:30 pm

Santa Rita Eagles
@
Sahuaro Cougars
Sahuaro High School Freedom

18 Mar

3:00 pm

St. John Paul II Lions
@
Scottsdale Prep Spartans
Indian School Park Freedom

18 Mar

3:30 pm

Basis Flagstaff Yetis
@
Anthem Prep Eagles
Ironwood Country Club Section

18 Mar

3:30 pm

Lincoln Prep Lightning
@
Gilbert Christian Knights
Gene Autry Sports Complex Freedom

18 Mar

3:30 pm

Valley Lutheran Flames
@
Northwest Christian Crusaders
Glendale Community College Freedom

18 Mar

3:30 pm

Northland Prep Spartans
@
Page Sand Devils
Page High School Section

18 Mar

3:30 pm

Kingman Bulldogs
@
Sedona Red Rock Scorpions
Sedona Red Rock Section

18 Mar

3:30 pm

San Tan Foothills Sabercats
@
Seton Catholic Prep Sentinels
Chandler Tennis Center Section

20 Mar

3:30 pm

St. John Paul II Lions
@
ALA - West Foothills Guardians
Surprise Tennis & Racquet Complex Section

20 Mar

3:30 pm

Somerton Toros
@
Antelope Union Rams
Antelope Union High School Section

20 Mar

3:30 pm

Sedona Red Rock Scorpions
@
Anthem Prep Eagles
Ironwood Country Club Section

20 Mar

3:30 pm

San Tan Foothills Sabercats
@
Apache Junction Prospectors
Apache Junction High School Section

20 Mar

3:30 pm

Page Sand Devils
@
Basis Flagstaff Yetis
Forest Highlands Section

20 Mar

3:30 pm

Gilbert Classical Spartans
@
Benjamin Franklin Chargers
Gilbert Regional Park Section

20 Mar

3:30 pm

Gilbert Christian Knights
@
Chandler Prep Titans
Kiwanis Tennis Center Section

20 Mar

3:30 pm

Veritas Prep Falcons
@
Cicero Prep Centurions
Scottsdale Ranch Park and Tennis Center Section

20 Mar

3:30 pm

Florence Gophers
@
Coolidge Bears
Coolidge High School Section

20 Mar

3:30 pm

Phoenix Country Day Eagles
@
Glendale Prep Griffins
Paseo Racquet Center Section

20 Mar

3:30 pm

Valley Lutheran Flames
@
Highland Prep Honey Badgers
Surprise Tennis & Racquet Complex Section

20 Mar

3:30 pm

Scottsdale Prep Spartans
@
Lincoln Prep Lightning
Tumbleweed Park Section

20 Mar

3:30 pm

Kingman Bulldogs
@
Northland Prep Spartans
Continental Country Club Section

20 Mar

3:30 pm

Odyssey Institute Minotaurs
@
Northwest Christian Crusaders
Glendale Community College Section