Arete Prep

Chargers

25 Nov

-

26 Nov

Ben Franklin Thanksgiving Classic Gilbert Christian High School Hosted by Benjamin Franklin Invitational

25 Nov

12:30 pm

@
Veritas Prep
Falcons
Gilbert Classical Academy Invitational 49-52 L Box

25 Nov

5:00 pm

vs
Madison Highland
Heat
Gilbert Classical Academy Invitational 61-58 W Box

26 Nov

1:00 pm

@
Sequoia Pathway
Pumas
Gilbert Christian High School Invitational

26 Nov

4:00 pm

vs
Glendale Prep
Griffins
Gilbert Classical Academy Invitational

30 Nov

7:00 pm

vs
Benjamin Franklin
Chargers
Arete Preparatory Academy Freedom 50-71 L

02 Dec

7:00 pm

@
Chandler Prep
Titans
Chandler Preparatory Academy Freedom 57-48 W

05 Dec

7:00 pm

vs
North Pointe Prep
Falcons
Arete Preparatory Academy Freedom 67-59 W

07 Dec

7:00 pm

@
Santa Cruz Valley
Dust Devil
Santa Cruz Valley Union High School Freedom 59-45 W

09 Dec

7:00 pm

@
Lincoln Prep
Lightning
Lincoln Preparatory Academy Freedom 53-46 W

13 Dec

7:00 pm

vs
Leading Edge Academy - Gilbert
Spartans
Arete Preparatory Academy Region 49-47 W OT

15 Dec

6:00 pm

vs
Sedona Red Rock
Scorpions
Arete Preparatory Academy Freedom 76-64 W

28 Dec

-

30 Dec

Coyotes Basketball Invitational Arizona Lutheran Academy Hosted by Arizona Lutheran Invitational

28 Dec

8:00 pm

@
Arizona Lutheran
Coyotes
Arizona Lutheran Academy Invitational 38-75 L Box

29 Dec

12:30 pm

vs
Tempe Prep
Knights
Arizona Lutheran Academy Invitational 48-42 W

29 Dec

6:30 pm

vs
Odyssey Institute
Minotaurs
Heritage Academy Laveen Invitational 65-53 W Box

30 Dec

6:00 pm

vs
Horizon Honors
Eagles
Heritage Academy Laveen Invitational 42-47 L

03 Jan

7:00 pm

@
San Tan Charter
Roadrunners
San Tan Charter High School Region 44-68 L Box

05 Jan

7:00 pm

vs
Anthem Prep
Eagles
Arete Preparatory Academy Freedom 64-53 W

06 Jan

7:00 pm

vs
San Carlos
Braves
Arete Preparatory Academy Region 55-65 L

09 Jan

7:00 pm

@
Miami
Vandals
Miami High School Region 58-28 W

12 Jan

7:00 pm

@
Leading Edge Academy - Gilbert
Spartans
Leading Edge Academy - Gilbert Region 50-70 L

17 Jan

7:00 pm

vs
Gilbert Classical
Spartans
Arete Preparatory Academy Region 65-45 W

18 Jan

7:00 pm

vs
Horizon Honors
Eagles
Arete Preparatory Academy Freedom 49-65 L

20 Jan

7:00 pm

vs
San Tan Charter
Roadrunners
Arete Preparatory Academy Region 32-82 L

24 Jan

7:00 pm

@
San Carlos
Braves
San Carlos High School Region 57-37 W

25 Jan

7:00 pm

@
Gilbert Classical
Spartans
Gilbert Classical Academy Region 49-37 W

27 Jan

7:00 pm

vs
Miami
Vandals
Arete Preparatory Academy Region 62-38 W

01 Feb

-

04 Feb

2A Valley Tournament Miami High School Section Tournament

01 Feb

5:00 pm

vs
Miami
Vandals
Arete Preparatory Academy Region 80-46 W

02 Feb

4:00 pm

@
Leading Edge Academy - Gilbert
Spartans
San Carlos High School Region 39-72 L

10 Feb

7:00 pm

vs
Glendale Prep
Griffins
Arete Preparatory Academy Play-In