2A Schedules

Varsity Baseball

369 contests

26 Feb

3:00 pm

Pinon Eagles
@
Page Sand Devils
Page Sports Complex Freedom

26 Feb

3:30 pm

Chandler Prep Titans
@
Heritage Academy Laveen Heroes
El Prado Park Freedom

26 Feb

3:45 pm

St. John Paul II Lions
@
Bourgade Catholic Golden Eagles
Bourgade Catholic High School Freedom

26 Feb

3:45 pm

Phoenix Country Day Eagles
@
Fountain Hills Falcons
Fountain Hills Middle School Freedom

26 Feb

3:45 pm

ALA - Anthem South Titans
@
Gilbert Classical Spartans
Gilbert Classical Academy Freedom

26 Feb

3:45 pm

Camp Verde Cowboys
@
Horizon Honors Eagles
Horizon Honors High School Freedom

26 Feb

3:45 pm

Mohave Accelerated Patriots
@
Kingman Academy Tigers
Southside Park Region

26 Feb

5:45 pm

Patagonia Union Lobos
@
San Miguel Vipers
Kino Sports Complex Freedom

26 Feb

6:00 pm

St. David Tigers
@
Bisbee Pumas
Warren Stadium Freedom

27 Feb

3:45 pm

Tempe Prep Knights
@
Scottsdale Prep Spartans
Scottsdale Preparatory Academy Freedom
28 Feb 9:00 am PCDS DESERT CLASSIC Phoenix Country Day School Invitational

28 Feb

3:45 pm

Glendale Prep Griffins
@
Scottsdale Christian Eagles
Scottsdale Christian Academy Freedom

28 Feb

3:45 pm

Anthem Prep Eagles
@
St. John Paul II Lions
St. John Paul II Catholic High School Freedom

28 Feb

3:45 pm

Gilbert Classical Spartans
@
Trivium Prep Crimson Knights
Goodyear Baseball Complex - South Freedom

01 Mar

10:00 am

Desert Christian Eagles
@
Tanque Verde Hawks
Tanque Verde High School Freedom

03 Mar

3:45 pm

Benson Bobcats
@
Desert Christian Eagles
DCS Wrightstown campus Region

03 Mar

3:45 pm

Tempe Prep Knights
@
Lincoln Prep Lightning
Snedigar Sports Complex Freedom

03 Mar

3:45 pm

Scottsdale Prep Spartans
@
Phoenix Christian Cougars
Phoenix Christian Jr./Sr. High School Region

03 Mar

3:45 pm

Santa Rita Eagles
@
St. Augustine Wolves
St. Augustine Catholic High School Freedom

03 Mar

4:00 pm

Fountain Hills Falcons
@
Arizona Lutheran Coyotes
Arizona Lutheran Academy Freedom

03 Mar

4:00 pm

Veritas Prep Falcons
@
Glendale Prep Griffins
Dream City Christian High School Freedom

04 Mar

3:45 pm

Phoenix Country Day Eagles
@
Camp Verde Cowboys
Camp Verde High School Freedom

04 Mar

3:45 pm

Tombstone Yellow Jackets
@
Willcox Cowboys/Cowgirls
Willcox High School Region

04 Mar

5:00 pm

Mohave Accelerated Patriots
@
River Valley Dust Devils
River Valley High School Freedom

04 Mar

6:00 pm

San Tan Charter Roadrunners
@
Benjamin Franklin Chargers
Benjamin Franklin High School Freedom

05 Mar

3:00 pm

Parker Broncs
@
Mohave Accelerated Patriots
Greg Williams Field Freedom

05 Mar

3:00 pm

Round Valley Elks
@
Santa Cruz Valley Dust Devil
Santa Cruz Valley Union High School Freedom

05 Mar

3:45 pm

Bisbee Pumas
@
Benson Bobcats
Benson High School Region

05 Mar

3:45 pm

Glendale Prep Griffins
@
Lincoln Prep Lightning
Snedigar Sports Complex Freedom

05 Mar

3:45 pm

Horizon Honors Eagles
@
Scottsdale Prep Spartans
Scottsdale Preparatory Academy Freedom

05 Mar

3:45 pm

Northland Prep Spartans
@
Sedona Red Rock Scorpions
Sedona Red Rock Freedom

05 Mar

3:45 pm

Heritage Academy Laveen Heroes
@
St. John Paul II Lions
St. John Paul II Catholic High School Freedom

05 Mar

4:00 pm

Miami Vandals
@
Morenci Wildcats
Morenci Jr./Sr. High School Freedom

05 Mar

4:45 pm

San Carlos Braves
@
Duncan Wildkats
Duncan High School Freedom

06 Mar

3:30 pm

Madison Highland Heat
@
San Tan Charter Roadrunners
San Tan Charter High School Freedom

06 Mar

3:45 pm

ALA - Anthem South Titans
@
Globe Tigers
Central Field Freedom

06 Mar

3:45 pm

Chandler Prep Titans
@
Phoenix Country Day Eagles
Phoenix Country Day School Freedom

06 Mar

3:45 pm

St. Augustine Wolves
@
Tombstone Yellow Jackets
Tombstone High School Region

06 Mar

3:45 pm

Trivium Prep Crimson Knights
@
Tonopah Valley The Phoenix
Tonopah Valley High School Freedom

06 Mar

4:00 pm

Payson Longhorns
@
Camp Verde Cowboys
Camp Verde High School Freedom

06 Mar

4:00 pm

Arizona Lutheran Coyotes
@
Phoenix Christian Cougars
Phoenix Christian Jr./Sr. High School Freedom

07 Mar

2:00 pm

Round Valley Elks
@
Holbrook Roadrunners
Holbrook High School Freedom

07 Mar

3:45 pm

Lincoln Prep Lightning
@
Horizon Honors Eagles
Horizon Honors High School Freedom

07 Mar

3:45 pm

St. Augustine Wolves
@
St. John Paul II Lions
St. John Paul II Catholic High School Freedom

07 Mar

3:45 pm

Benson Bobcats
@
Tombstone Yellow Jackets
Tombstone High School Region

07 Mar

3:45 pm

Desert Christian Eagles
@
Willcox Cowboys/Cowgirls
Willcox High School Region

07 Mar

4:00 pm

Miami Vandals
@
Santa Cruz Valley Dust Devil
Santa Cruz Valley Union High School Freedom

08 Mar

6:00 pm

San Manuel Jr./Sr. Miners
@
Bisbee Pumas
Warren Stadium Freedom

10 Mar

3:45 pm

ALA - Anthem South Titans
@
Apache Junction Prospectors
Apache Junction High School Freedom